3.kolo IV.třídy sk. B - 2011/12 Prasek "B" : TJ Sokol Roudnice "B" 1:6 (0:3)

29.08.2011 09:27

Branky: Klapka D. 2, Koudelka, Panchártek, Svatoň, Mrštík L. (z pen.)

Sestsva TJ Sokol Roudnice „B“: Žák – Truhlář, Šiška, Svatoň A. – Mrštík D. (60. Klapka M.), Novotný, Špaček V., Kučera – Koudelka (65. Melichar T.), Klapka D. (80. Mrštík L.), Panchártek

Do Prasku jsme přijeli povzbuzeni minulým vítězstvím v derby se Syrovátkou a také odhodláním změnit opět poměrně nelichotivou bilanci na půdě dnešního soupeře, kde jsme nevyhráli možná za celou dobu vzájemných utkání. Sestava oproti minulému utkání se neměnila, ale hra se nám od úvodu tolik nedařila. Hlavně útočná fáze byla hodně kostrbatá a dlouho se nám nedařilo ohrozit domácího brankáře. Herně si tým udržoval převahu a bylo to spíše o koncentraci hráčů, kteří chtěli hned v úvodu utkání rychle rozhodnout. Pozorná domácí obrana jim to ale dlouho nechtěla dovolit. Ve 20. minutě si na krásnou přihrávku Špačka naběhl Mrštík, který si ještě ve vápně obhodil jednoho z obránců, ale tváří v tvář domácímu brankáři neuspěl. O chvilku později se ale povedl rychlý brejk a Koudelka jej i přesně zakončil. O minutu na to se pak trochu se štěstím a přispěním domácího brankáře prosadil z dálky Svatoň. Následovala další šance Mrštíka, ale jeho hlavičku vykopával z brankové čáry domácí obránce. Poté ale hra našeho týmu silně upadla do profesorské hry, kdy jsme se většinou vlastními chybami dostali do několika ošemetných situací, které musel na poslední chvíli hasit Šiška či Žák, který se vytáhl těsně před půlí, kdy zázračně vyrazil největší šanci domácích. Ti jako by vycítili, že mohou zápas ještě zdramatizovat a vrhli se plně do obléhání naší obrany. Zapomínali však na defenzivu a po ztrátě míče předvedli naši hráči krásnou rychlou akci po ose Svatoň, Novotný, Špaček, Koudelka a přesně zakončující Klapka. Vedení 3:0 po první půli bylo velmi nadějné a podařilo se nám domácí eliminovat v náporu při vstupu do druhé půle když se 50. minutě prosadil z dorážky Panchártek. O deset minut později přidal svou druhou branku Klapka a bylo po zápase. Domácí sice několikrát ještě zahrozili a dokázali i vstřelit branku po nedůrazné hře naší obrany, ale konečné slovo měl Lukáš Mrštík, který v 90. minutě zákroky na hraně pravidel vybojoval míč a následně byl při zakončení v pokutovém území faulován. Sám pak trochu se štěstím penaltu proměnil a stanovil tak výsledek na konečných 1:6. Výhra to byla naprosto zasloužená, herně jsme domácí předčili a nakonec svou převahu jsme korunovali i brankami. Rozdíl mezi týmy byl i na postu brankáře, kdy nás dokázal Žák za stavu 2:0 podržet. Potěšující je, že tým zatím zdravotně drží. Herně dnes příliš nikdo nevynikal, hra bylo hodně kombinační a týmová a o branky se nakonec podělilo 5 střelců, i když jich mohlo být ještě více. Hlavně šance Davida Mrštíka dnes po gólech volali. Tak snad příště.  

Zpět