10. kolo 1. A třídy: TJ Sokol Roudnice - SK Třebechovice p.O. 3:2 (1:0)

14.10.2012 16:18

Branky: 24. a 62. Kmoníček, 86. Jiroutek – 46. Lochman, 88. Pokorný P.

Sestava TJ Sokol Roudnice: Žák - Vlnas, Mikan, Třešňák, Krejcar Jakub - Koblížek (70. Pajgrt), Jiroutek, Slezák, Krejcar Jan (54. Dvořáček) - Kmoníček (73. Vlasák), Krejcar T. 

ŽK: 1:4

Střely (na branku / mimo branku): 11/7 - 7/6

Druhé domácí utkání v řadě pro nás znamenalo šanci zvrátit prozatímní výsledkou mizérii. Hned ve 2. minutě utkání jsme navíc mohli slavit, ale T. Krejcar svoji dnešní zápasou šanci otřel pouze o tyč. Oba týmy tato šance trochu přibrzdila, hosté začali být pozornější a domácí trochu znejistěli, že se vrací na svou již zaběhlou vlnu spalování šancí. Oba týmy to tak začali zkoušet z větší vzdálenosti a dnes ve vzduchu hodně neklidné balóny dělali oběma brankářům problémy. Až ve 24. minutě se jeden z týmů dokázal prosadit průnikem do vápna, a to domácí Kmoníček drze vnikl kolem hostujícího stopera do šestnáctky a s přehledem klidnou umístěnou střelou rozvlnil síť na Rolejčkovými zády. Hosté poté přidali, ale byly z toho pouze dvě nepříjemné "pumelice" z dálky, s kterými si i když s námahou Žák poradil. V poslední desetiminutovce první půle pak domácí soupeře zatlačili a měli i několik slibných šancí, ale žádná ani ta Slezákova největší gólem neskončila. Do druhé půle jsme chtěli vstoupit tak, jak jsme končili tu první, tedy udržet soupeře pod tlakem a přidat další branku. Bohužel potvrdil se opak, Kyral rychle využil naše zaváhání v útočné fázi a přesným pasem vyslal do úniku Lochmana, který se nemýlil. Hra se pak spíše odvíjela ve středu pole, oběma týmům chyběl klid v rozehrávce a tak se nerodili dlouho velké šance. Až v 60. minutě mohl brejk hostů zakončit Bíl, ale Žák byl proti a nohou vytěsnil jeho pokus na roh. Tento zákrok se ukázal jako velm důležitý a o 2 minuty později klasické nedáš dostaneš dokonal dobře hrající Kmoníček, který opět velmi fotbalově vyřešil dobré postavení v šestnáctce. Domácí poté hosty mohly zlomit další brankou, ale krásnou střelu Dvořáčka Rolejček konečky prstů vytěsnil na břevno. Další akce poté sice přicházeli, ale buď chyběla přesnost při finální fázi, nebo výborně zafungovala obrana hostí, například po krásné rychlé akci po ose Slezák - Dvořáček - T. Krejcar posledně jmenovaný byl v poslední chvilce zablokován. Změnu skoré tak přinesla až rychlá akce a brejk Jiroutka, který tak trochu již z posledních sil propálil Rolejčka mezi nohama. To už se blížil konec, ale soupeř se nevzdal a nejprve po závaru se prosadil Pokorný P. a stejný hráč mohl i srovnat v 90. minutě. Svou standardku ale zahrál pouze do boční sítě, a tak všechny body zůstali v Roudnici. Roudničtí dnes byli lepším týmem, ale fotbal se hraje na branky a těch mohlo nakonec být na obou stranách stejně. Pochvalu si zaslouží Kmoníček, který v posledních zápasech podává stabilní výkony, které konečně doprovází i brankami. Věřme, že mu to vydrží i nadále. Přesto, že dnes tým podal lepší výkon než v předchozím domácím zápase, stále se potýká s nepřesnostmi ve hře. Navíc tým bude muset zapracovat i na taktickém vedení zápasu, kdy hru vedeme stále ve vysokém tempu a velmi těžce jej měníme. Hráči poté jen s vypjetím sil dokáží zvládnout v takovém tempu celé utkání. Další utkání teprve ukáží zda 4 body z posledních dvou utkání jsou tou potřebnou vzpruhou k zisku dalších vítězství.

Fotogalerie: https://zdenekzasadil.rajce.idnes.cz/Roudnice-Trebechovice_p_O_3_2/

 

Zpět