11. kolo 1.A třídy l Spartak Police nad Metují - TJ Sokol Roudnice 0:1 (0:0)

22.10.2012 08:24

Branka: 57. Dvořáček

Sestava TJ Sokol Roudnice: Žák - Vlnas, Mikan, Třešňák, Krejcar Jakub - Koblížek (80. Vlasák), Jiroutek, Slezák, Krejcar Jan – Kmoníček, Dvořáček (67. Pajgrt)

Střely (na branku / mimo branku): 4/5 - 7/10

Hned v úvodní minutě se nám podařilo domácí zaskočit rychlou akcí po pravé straně, kde se uvolnil Koblížek a s přispěním Kmoníčka se míč dostal až na vápno k nehlídanému Slezákovi, který ale mířil nad branku domácích. Podobně si stejný hráč vedl o chvilku později, kdy vyvezl balón od levé lajny a z 25 metrů vyslal střelu, které ale měla spíše parametry na ragby než fotbal. Dále jsme byli aktivnějším celkem a hlavně Slezák dělal ve středu pole domácím hodně problémů. Mezi 20 a 25. minutou jsme měli výhodu dvou standardních situací z cca 25 metrů, ale domácí brankář dnes asi hodně poplácal brankovou konstrukci, protože nejdříve Jan Krejcar orazítkoval levou tyč a následně Slezák ze druhé standardky břevno. O pár minut na to se nám podařilo rychle přejít přes středovou linii a vysunout do úniku Jana Krejcara, kterému ale v koncovce chyběl klid a přesnost. Domácí v 28. minutě poprvé vážně zahrozili a nutno uznat, že po hlavičce Jandíka nám hodně zatrnulo, naštěstí míč jen těsně minul pravou tyč Žákovy svatyně. Závěr poločasu se nám podařilo domácí zmáčknout na jejich polovině, ale z tohoto tlaku výraznější šance nepřišla. Naopak domácí hrozili rychlými brejky a v závěru poločasu se jim podařilo dvakrát využít nepřesnosti v naší rozehrávce a dostat se do střelecké pozice, ale Žák dvakrát dobře zasáhl. Po změně stran nás domácí v úvodu trochu zaskočili aktivnější a důraznější hrou, ale během několika minut se hra opět začala otáčet v náš prospěch. Hned několikrát se nám podařilo rychle využít ztráty domácích a dostat se až do zakončení, ale Koblížek ani Kmoníček nemířili přesně. V 57. minutě se po dlouhém nákupu odrazil míč k Janu Krejcarovi, který ideálně našel před vápnem osamoceného Dvořáčka, který z hranice vápna trefil přesně k tyči. Domácí museli být aktivnější a nám se otevírali okénka v jejich obraně. Několikrát jsme domácím zatopili rychlými brejky, ale opět bez gólového efektu. Domácí začali hrát vabank a opět po standardní situaci v 83. minutě byli velmi blízko brance po další hlavičce, která jen těsně prosvištěla kolem naší tyčky. Závěr utkání jsme již dokázali dohrát bez výraznějších komplikací a tak jsme si připsali historicky první výhru v Polici n.M. a také velmi důležité 3 body. Výhra je vzhledem k průběhu utkání zasloužená. Vychytanou nulu si připsal s jistotou chytající Žák. Musíme pochválit celé mužstvo za koncentrovaný výkon, kdy se nenechali vyprovokovat tvrdou hrou domácích.

Zpět