11.kolo IV.třídy sk. B - 2011/12 SK Libčany "B" : TJ Sokol Roudnice "B" 1:5 (1:2)

23.10.2011 13:02

Branky: Klapka D. 2, Novotný, Špaček V.

Sestava TJ Sokol Roudnice "B": Žák - Truhlář (60. Klapka M.), Šiška (85.Švadlenka), Svatoň A. - Kučera, Novotný, Špaček J. (70. Melichar), Špaček V., Panchártek - Klapka D., Gráf (70. Mrštík L.)

Úvod derby se nám poměrně vyvedl, když se poměrně brzy prosadil David Klapka a několik dalších minut jsme byli nebezpečnější. Pak ale domácí převzali iniciativu a byli v poli herně lepším týmem. Dokazali si vypracovat dvě gólové šance po naich chybách, ale proměnili pouze jednu, když tu druhou výborně Žák zlikvidoval. Ale ani náš tým nezůstal pozadu co do příležitostí, ač se mu herně tolik nevedlo, dokázali si naši hráči vypracovat těch šancí i více než domácí. Panchártek ze standardky potrápil domácího brankáře a stejně tak i Klapka při úniku po pravé střeně. Velmi nadějně vypadala i šance Gráfa, ale jeho střele chyběla razance. Pár minut po vyrovnávací brance domácích se nám podařilo domácí poslat opět do kolen, když se z hranice vápna prosadil Vojta Špaček. Druhá půle začala snahou domácích o vyrovnání, ale jejich snaha neměla výsledky v podobě brankových příležitostí. Žák si ve druhé půli připsal spíše jisté méně náročné zákroky. Naopak naši hráči začali domácí trestat za chyby v obraně a navyšovali skóre až na 5:1. Nejdříve Novotný využil zaváhání domácích a sám před brankřem nezaváhal. O chvilku později pak stejný hráč jemně usměrnit ostrý roh Panchártka. V 68. minutě pak Klapka uzavřel skóre po krásné akci a nezištné přihrávce Honzy Špačka. Naši hráči pak zápas kontrolovali a mohli i nějakou tu branku přidat, ale ve svých šancích neuspěli Špaček, Melichar ani Mrštík. Přesto bylo velmi potěšují vyhrát v Libčanech takovým rozdílem. Velmi potěšil kolektivní výkon ve druhé půli. Snad na něj dokážeme navázat i v domácím prostředí a tak potěšit i více našich fanoušků než těch kteří za námi vážili cestu. Velmi si jejich podpory vážíme.

Zpět