11. kolo: Lovčice "B" : TJ Sokol Roudnice "B" 2:1 (2:0)

21.10.2013 17:09

Branky: Pithart

Sestava TJ Sokol Roudnice „B“: Žák –Gráf, Pithart, Svatoň – Klapka M., Kučera, Bárta, Švadlenka -  Jarkovský, Koudelka, Tomáš

Po více jak dvouciferném počtu omluvenek jsme se s velkou námahou dokázali zkonsolidovat do stavu 11 hráčů, kteří se jeli poprat o body do Lovčic. Překvapením pro nás bylo, že jsme svým počtem domácí převýšili. Ti ale na poslední moment povolali posily, a tak nebylo o favoritu pochyb. Vstup do utkání se nám po dlouhém čekání na soupeře vůbec nevydařil a nemohli jsme se dostat do hry. Domácí byli aktivnější a nebezpeční. První branka padla ve 15. minutě, kdy Švadlenka zaspal náběh po lajně a z centru domácí střelec Kafka zblízka propálil Žáka. Ve 25. minutě jsme pak domácím druhou branku opět usnadnili, když po závaru ve vápně fauloval Klapka a penaltu proměnil domácí brankář. Ještě chvilku měli domácí více ze hra, ale pak jakoby se začala karta trochu obracet. Soustředili jsme se na dlouhé balóny a z toho velmi záhy pramenili i dvě tutové šance, které ale Koudelka a následně Tomáš promarnili. Když se nedokázali prosadit ani domácí, šlo se do kabin za stavu 2:0. Druhá půle byla ale proti té první velmi rozdílná. Náš tým dokázal navázat na závěr první půle a hned od začátku té druhé dostával domácí do úzkých. Během prvních 20 minut druhé půle jsme se dostali do 5 gólových šancí, ale bez brankového efektu. Domácí zato pouze sporadicky ohrozili Žáka. Poslední část utkání se co do šancí srovnala a tak i Žák musel dvakrát vytáhnout velmi dobrý zákrok. Hlavně ten proti střele spoluhráče Svatoně byl hodně těžký. My jsme se i nadále dokázali k zakončení dostávat, a to i přes snižující se fyzický fond některých hráčů. Bohužel v jasné šanci opět selhal Tomáš a následně Pithart ze standardky pouze provětral rukavice domácího brankáře. Konečnou podobu tak utkání dala až branka Pitharta z 88. minuty, kdy jeho centr propadl vápnem až do branky. Nutno dnes kluky za odvedený výkon hlavně ve druhé půli pochválit. Všichni si hrábli na svoje dno a celý zápas odmakali. Vůdčí roli ve vývoji utkání na sebe ve druhé půli vzal mladý Bárta, který vedl většinu našich ofenzivních akcí.Věřím, že absentéři se dají do dalších utkání dohromady a budou makat stejně jako dnešní jedenáctka.

Zpět