12. kolo 1. A třídy: TJ Sokol Roudnice - SK Sparta Úpice 2:1 (0:0)

12.11.2012 09:00

Branky: 81. Mikan, 89. Krejcar Jan

Sestava TJ Sokol Roudnice: Žák - Vlnas, Mikan, Třešńák, Krejcar Jak. - Koblížek (84. Pajgrt), Slezák, Jiroutek, Krejcar Jan - Dvořáček (63. Krejcar T.), Kmoníček (87. Vlasák)

Poslední podzimní utkání nabídlo divákům v Roudnici velmi aktivní fotbal, který v první půli více vyzníval pro hosty, kteří po úvodním oťukávání zahrozili jako první a kolem 15. minuty hned několikrát ohrozili brankáře Žáka. Domácí se dostali k vážnějšímu zakončení až ve 20. minuty, kdy Dvořáček pálil pouze do rukavic hostujícího brankáře. Úvodní mírnou převahu hostí se podařilo domácím postupně eliminovat, ale po několika chybách v defenzivě museli domácí děkovat hostům za jejich špatně seřízená mířidla. Ve třech po sobě jdoucích dobrých šancích nedokázali přesně zacílit. Na druhé straně si ale obdobně vedli i domácí, kteří několikrát spíše pošimrali brankáře Kobose na rukavicích, než aby jejich střely měli gólové parametry. Navíc v největší šanci první půle selhal v koncovce po krásné kombinaci Dvořáček, kterého tváří v tvář Kobos vychytal. Domácí si v kabině srovnali vlastní přístup k prvnímu poločasu a ten druhý začali náporem. Aktivní hrou útočníků a hlavně krajních záložníků několikrát dostali po rychlých akcích hosty pod tlak. V koncovce to ale dlouho nebylo ideální. V 55. minutě Dvořáčka ideálně našel na hranici malého vápna Kmoníček, ale Jirkovi dnes gól nebyl souzen. Krásnou střelou po rohovém kopu se prezentoval Slezák, ale Kobos se proti jeho střele vytáhl, stejně jako o chvilku později proti střele Jana Krejcara. Zranění a střídání několika aktivních hráčů hra trochu ztratila na kvalitě, ale určitě ne na tempu. Hosté hrozili hlavně ze standardních situací, zatímco domácí se snažili o rychlé protiútoky.  V závěru oba týmy chtěli docílit branky, ale o trochu hladovější byli domácí, kteří využili nehlídaným Mikanem jeden z rohových kopů. To se psala 81. minuta. Hosté se vrhli do útoku a svou snahu korunovali trochu šťastnou brankou, kdy Čáp prodlužil hlavičku na malém vápně tak šikovně, že zapadla za záda bezmocného Žáka. Když už se zdálo, že utkání směřuje k dělbě bodů, využil Tomáš Krejcar svým napadáním otálení hostujícího stopera a vybojovaný míč nacentroval až na „tělo“ svého bratra Jana, který míč poslal do branky. Radost domácí hráči museli ještě pozdržet po dobu 5 minut nastavení, ale podařilo se, a tak domácí hráči završili šňůru čtyř výher v řadě. Dnešní výkon v první půli postrádal z naší strany větší odvahu, přesnost a hlavně týmové pojetí. Oproti tomu lze za druhý poločas hráče pochválit za nasazení a zlepšení hry. Dnes dokázali hlavně ve druhé půli přehrát tým z popředí tabulky a naznačili, že do horní poloviny patří. Úpice byla z posledních utkání zřejmě nejtěžším soupeřem a patří ji dík za kvalitní sportovní výkon. Teď tým čeká dlouhá zimní pauza, ale věřme, že na jaře na vydařený závěr podzimu naváže.  

Fotogalerie: https://zdenekzasadil.rajce.idnes.cz/Roudnice-Upice_2_1/

Zpět