16. kolo 1.A třídy l Chlumec n.C. - TJ Sokol Roudnice 0:0 (0:0)

07.04.2013 10:19

Sestava TJ Sokol Roudnice: Tomek - Vlnas, Koblížek Jan, Krejcar Jakub – Koblížek Jakub (65. Vach), Vlasák, Mikan, Židík, Krejcar Jan (60. Krejcar T.) - Bednář, Kmoníček (80. Pajgrt)

Střely (na branku/mimo): 3/3 - 5/4

Rohové kopy: 5 - 4

ŽK: 3 - 4

Diváci: 120

Pro oba týmy to bylo první jarní utkání a přineslo hned od začátku zajívavý bojovný fotbal, kterému ale chyběla kvalita ve finální fázi na obou stranách. V prvních 30 minutách byli domácí aktivnější a také nebezpečnější, ale vytvořené tři gólové příležitosti vyzněli naprázdno. Poté iniciativu převzal náš tým a začal domácí obranu mnohem více zaměstnávat po rychlých brejcích. Naši hráči si ale tak dobré příležitosti jako domácí nepřipravili a stejně jako oni byli v těch svých neproduktivní. Po změně stran se hra začala odvíjet v podobném duchu závěru první půle. Větší aktivita byla na kopačkách roudnických hráčů, kteří stupňovali svou aktivitu. Hra se ale i tak odvíjela povětšinu mezi šetsnáctkami a byla plná soubojů o každý míč. Našemu týmu o trochu více prospěla sřídání, kdy nový hráči oživili ofenzivní činnost. Domácí hráči se snažili o postupný tlak, ale ten povětšinou končil na dobře fungující obraně našeho týmu, či nepřesnostmi. Naši hráči, kteří poprvé okusili přírodní trávu postupně svoji hru zpřesňovali a několik útoků v posledních dvaceti minutách mohlo skončit brankou. Hlavními postavami v poslední čtvrthodince se stali Bednář a Kukal. Nejprve po krásném zatáhnutí Vacha a přesném centru Kukal vytáhl tygřím skokem Bednářu hlavičku a v 88. minutě ustál i samostatný nájezd Bednáře, který ho trefil pouze do nohou. Z pohledu celého zápasu lze brát remízu jako spravedlivou a oba týmy ji asi berou. Hra obou mužtev ještě postrádala přesnost, ale to lze v úvodu soutěže očekávat. Roudnický tým předvedl kvalitu v defenzivní činnosti a velmi dobrou práci odváděl na hrotu Bednář, který mohl celý zápas i rozhodnout. Naopak velmi negativně musíme hodnotit nedisciplinovanost některých hráčů, která mohla vést k hloupému oslabení týmu. Příští týden nás doma čeká Ohnišov, kterému máme co po podzimu vracet. V týdnu by se mělo konečně trochu umodřit počasí a tak budeme mít dostetečný prostor na doladělení formy na daný zápas.

Fotogalerie FK Chlumec n.C.: https://fkchlumec.rajce.idnes.cz/FK_Chlumec_x_Sokol_Roudnice_6.4.2013/

Zpět