13.kolo IV.třídy sk. B - 2011/12 Starý Bydžov : TJ Sokol Roudnice "B" 2:2 (0:1)

07.11.2011 09:06

Branky: 25. Klapka D., 90+2 Mrštík D.

Sestava TJ Sokol Roudnice „B“: Žák – Truhlář (46. Mrštík L.), Mrštík D., Svatoň A. – Klapka M. (75. Jarkovský), Špaček V., Novotný, Kučera – Panchártek, Klapka D., Gráf (82. Švadlenka)

Úvod utkání byl v jasné režii domácích, kteří nás zaskočili svou aktivní hrou a několikrát nám pomohlo štěstí při jejich vyložených šancích. Když se postupně ukazovalo, že je jim naše brána asi zakletá z rychlého brejku jejich střeleckou nemohoucnost potrestal Klapka. O chvilku později to již mohlo být 0:2, ale branka Gráfa neplatila pro údajný ofsajd. Domácí poté spálili 100% šanci, když jejich útočník zakončující do téměř odkryté branky trefil pouze břevno. Na druhé straně se musel vytáhnout domácí brankář proti dobře zahranému přímému kopu Novotného. Do druhé půle jsme šli s cílem hrát aktivněji v poli a nedovolit domácím tolik co v té první. To se nám i dařilo, když domácí si po dlouho dobu nedokázali vytvořit ani tlak ani větší šance. Naopak hned v úvodu Milan Klapka unikl po pravé straně, ale jeho tečovaná střela těsně minula domácí branku. V 60. minutě byl evidentně faulován domácím brankářem Lukáš Mrštík, ale daný zákrok unikl pohledům hlavního sudího. Největší šanci tak měl David Klapka, který v 75. minutě využil rychlé akce, ale sám před domácím brankářem neuspěl a poslal míč těsně mimo. Trest přišel chvilku na to, když v 80. minutě domácí potrestali rychlou akcí chybu v rozehrávce a bylo srovnáno. Oba týmy se poté snažili zvrátit vedení na svou stranu, což se povedlo v 89. minutě domácí po trochu přísné penaltě za lehký střet na hranici vápna. Spíše spravedlivější remízu si naši hráči vydřeli v poslední minutě utkání, kdy Panchártek ostrou přihrávkou oslovil na zadní tyč zbíhajícího Davida Mrštíka, a ten se nemýlil. Zápas měl fotbalovou úroveň, kterou ale místy začalo brzdit hodně měkké hřiště. Domácí byli v první půli lepší, ale ve druhé se již tolik neprosazovali. My jsme tu dnes mohli jak prohrát tak i vyhrát, nakonec se jeví remíza jako oboustranně zasloužená a spravedlivá. Výkon našeho týmu nebyl nejlepší a byla vidět i absence Šišky a Koudelky, kteří zůstali doma s áčkem. Hlavně u Koudelky mrzí poté fakt, že do zápasu áčka nakonec zasáhl pouze na 1 minutu. Příště nás doma čeká náš jediný letošní přemožitel, tj. Myštěves B. Věřím, že domácí utkání zvládneme vítězně a zakončíme tak podzimní část na 1. místě tabulky. Zápas to bude ale velmi těžký.

Zpět