14. kolo 1.A třídy l SK Přepychy - TJ Sokol Roudnice 0:4 (0:1)

09.05.2013 10:33

Branky: 23. Krejcar Jan, 58. a 90. Koblížek Jakub, 83. Vach

Sestava TJ Sokol Roudnice: Tomek - Vlnas, Koblížek Jan, Mikan, Krejcar Jakub - Koblížek Jakub, Vlasák (65. Špaček), Židík, Krejcar Jan (55. Vach) – Krejcar T., Kmoníček (75. Šiška)

Utkání jsme jako ta předešlá začali aktivně a hned ve druhé minutě byl sám před brankářem Kmoníček, ale trestuhodně netrefil ani branku. Naše jasná územní převaha povětšinou končila na hradbě domácích obránců. Bohužel hráči měli velké problémy se prosadit na rozměrově menším hřišti a i poměrně vysoko střižený trávník dělal našim hráčům problémy v pohybu i v kombinaci. Kostrbaté kombinace na hranici vápna jsou dlouhodobě naší slabinou, když není většinou odvaha zakončit i třeba z větší vzdálenosti. Ve 23. minutě se i přesto podařilo jít do vedení poté co Kmoníček tvrdohlavě postupoval středem obrany a z hranice vápna trefil přízemní střelou tyč a odražený balón dostal do opuštěné branky Jan Krejcar. Místo aby nás branka uklidnila tak jsme se spíše začali přizpůsobovat bojovnému styly domácích. Do poločasu jsme si sice dokázali vytvořit ještě jednu vyloženou šanci, ale T. Krejcar ve skluzu trefil pouze tyč. Domácí poprvé vystřelili směrem na branku až v 29. minutě a o 5 minut později přidali ještě jednu spíše propagační hlavičku. Po první půli jsme mohli být spokojeni jen s výsledkem nikoli s předvedenou hrou. Do druhého poločasu jsme šli s odhodlání zjednodušit přechod do útoku a být aktivnější v zakončení. V 47. minutě se přes dva obránce prosadil Kmoníček, ale v tísni již nedokázal zakončit přesně. V 50. minutě pak dostal ideální míč za obranu Kuba Koblížek, ale v samostatném nájezdu neuspěl. V 53. minutě šli domácí do deseti po druhé žluté kartě. Předpokládané uklidnění to ale nepřineslo. Domácí se začali o výsledek doslova rvát a našim hráčům tvrdá hra příliš „nevoněla“. Trochu klidu přinesla branka Kuby Koblížka z 58. minuty, když z podobné akce jako před pár minutami dokázal prostřelil domácího brankáře. Domácí začali hrát vabank a vysunuly své nejvyšší hráče do útoky. Našim hráčům se ale postupně podařilo domácí eliminovat klidnější kombinací, kdy postupně domácí ztráceli zájem hrát. V 83. minutě se po ideálním vysunutí Špačkem prosadil Vach a výsledek v závěru zpečetil Kuba Koblížek svým druhým gólem. Utkání je nutno zhodnotit z více pohledů. Výsledek je určitě velmi hezký, ale předvedená hra až na posledních 15 minut, kdy jsme si s domácími spíše už jen pohrávali trpěla složitými kombinacemi a mnoha nepřesnostmi ve finální fázi ofenzivních akcí. Defenziva v posledních utkáních funguje až na menší chybičky bezproblémově a tým tak těží z toho, že velmi zřídka inkasuje (na jaře pouze jednou). Do dalších utkání budeme chtít zapracovat na zjednodušení útočné fáze. Pochvalu si dnes zaslouží i dva zaskakující hráči béčka Špaček se Šiškou, kteří do hry rychle zapadli a přispěli k pohodovému konci utkání.  

Fotogalerie: https://svadlis.rajce.idnes.cz/fotky_fotbal

Zpět