14. kolo III.třídy: TJ Sokol Roudnice "B" : Nové Město n.C. 3:0 (2:0)

11.11.2014 18:05

Sestava TJ Sokol Roudnice „B“: Žák – Gráf, Kučera, Novotný, Svatoň – Klapka (82. Tomáš), Švadlenka (78. Jarkovský), Koutník L., Koutník D. – Koudelka, Melichar

Branky: 31. Koudelka, 36. Švadlenka, 87. Melichar

Začátek byl z naší strany plný hodně nepřesností a poměrně těžce jsme se dostávali do zakončení. Hosté byly v tomto ohledu přímočařejší, ale náznaky šancí končili nepřesným zakončením. K prvním vážnějším situacím tak došlo až po 20 minutách hry. Nejprve Koudelka vyzkoušel pozornost brankáře zpoza vápna. Poté Novotný těsně minul branku po opakovaném zakončení po standardce. Koudelka pak promarnil šanci po chybě brankáře, kterému vypadl míč po střele Koutníka.Ve 30. minutě se ale již skóre měnilo. To Lukáš Koutník důrazně vybojoval míč a přesně našel sbíhajícího Koudelku, která sám před brankářem nezaváhal a poslal domácí do vedení. O pět minut na to bylo pro domácí ještě lépe, když Švadlenka se uvolnil ve vápně a jeho střílený centr si hosté srazili do sítě. Přidat další branku mohl Novotný, ale standardku přesně neumístil. Hosté se pak do konce poločasu spíše více hádali s rozhodčím než aby byly nebezpeční pro domácího brankáře. Přesto musel být Žák několikrát připraven zasáhnout. Druhá půle začala větší aktivitou hostí, ale šancí bylo i tak z jejich strany pomálu. Za zmínku stojí povedená střela z hranice vápna a tečovaný pokus, který musel Žák krotit nadvakrát. Až v závěru se hostům povedla akce, která končila 100% šancí, ale Žák svůj tým podržel. Přes zvýšenou aktivitu hostí, ale došlo spíše k vyrovnání hry a i domácí byli aktivní a nebezpeční. Koudelka orazítkoval tyč a Koutník již pak nedokázal rychle dorazil míč do branky. Melichar hned několikrát zahrozil rychlým únikem, který musela hostující obrana hasit až ve vápně na hranici povolených mezí. Několika dalším pokusům pak ale chyběla přesnost. O změnu ve statistikách se tak nejprve postaral hostující hráč když v 83. minutě po druhé žluté předčasně opustil hřiště a v 87. Melichar po ideální přihrávce od Koudelky lehce zvýšil na 3:0. Vítězství si všichni ceníme jak z pohledu zisku tří bodů a tudíž dobrém startu do „jarní“ části soutěže, tak i proto, že jsme celé utkání zvládli bez výrazné pomoci hráčů A týmu, což je psychicky povzbuzující.  

Zpět