15.kolo IV. třídy: TJ Sokol Roudnice B - Nové Město 1:1 (1:1)

10.04.2013 09:05

Branka: vlastní

Sestava: Žák,Svatoň A. (84. Švadlenka),Šiška,Kučera,Mencák (46. Mrštík L.-57. Špaček V.),Mrštík D.,Novotný,Pithart,Vach,Klapka,Gráf (70. Jarkovský)

Pro oba týmy to byl na jaře první ostrý test,neboť minulé kolo bylo pro nepříznivé počasí odložené.Začali jsme dost rozpačitě,ale ani hosté na tom v úvodu utkání nebyli lépe.Po pár minutách se jako první osmělili hosté a začali podnikat nebezpečné brejky,které naše obrana jen s námahou odvracela.Ve 22.minutě jsme nechali hlavičkovat nejmenšího hráče hostí a ten s přehledem zavěsil - 0:1. O chvíli později dopravili hosté míč do naší sítě podruhé,ale pro ofsajd nemohla branka platit. My jsme si vedli poněkud skromněji a první střelu na hostující branku jsme vyslali kolem 20.minuty.Se závěrem prvního poločasu ale začaly přibývat šance na našich kopačkách.Ve 42.minutě hostující obránce,ve snaze zabránit našemu útočníkovi ve střele,vypíchl míč pro hosty tak nešťastně,že zapadl přímo k tyči - 1:1.Gól do šatny nám vlil novou krev do žil.Ve druhé půli to bylo zcela jiné mužstvo,které přišlo na trávník. Zejména střídající Lukáš Mrštík dělal hostující obraně svým pohybem velké problémy.Bohužel to netrvalo dlouho.Po 12 minutách pobytu na hřišti Lukáš sprintoval za míčem a hostující gólman vyběhl,aby snížil střelecký úhel. Těsně před převzetím míče ale Lukáš zakopl a došlo ke srážce s hostujícím brankářem.Pro oba dnešní zápas skončil.Hostující gólman má naražené koleno a Lukáš zlomenou klíční kost,což potvrdil i přivolaný lékař záchranné služby.Oběma hráčům přejeme touto cestou brzké uzdravení a návrat na zelený trávník. Od tohoto momentu se hra převrátila spíše na naší stranu a obrana hostí chvílemi nevěděla,kam dříve.Po brance přímo volaly šance Svatoně a Gráfa.V 84.minutě přišlo naše poslední střídání a právě Švadlenka mohl definitivně rozhodnout.Po dvou minutách si výborně naběhl na centr Vacha,ale míč poslal těsně nad.Úplně poslední šanci měli hosté,ale dnes skvělý Žák jejich pokus zneškodnil a tak utkání skončilo remízou.Druhý poločas byl z naší strany omnoho lepší a pokud budeme pokračovat v takovémto výkonu,jsme na dobré cestě.Bod s druhým týmem je určitě solidní vstup do jarních bojů.Děkujeme našim fanouškům za podporu a věříme,že nás přijdou povzbudit i v dalších domácích utkáních.

Zpět