17.kolo IV. třídy: TJ Sokol Roudnice B - Převýšov B 2:1 (0:1)

22.04.2013 12:31

Branky: Špaček Jan 2

Sestava: Žák,Svatoň A. (65. Novotný),Šiška,Špaček J.,Mencák (84. Švadlenka),Mrštík D.,Pithart,Kučera,Klapka,Vlasák,Gráf (65. Jarkovský).

V domácím utkání jsme chtěli zlepšit především střelbu,která nás v poslední době hodně trápí. Šancí jsme si vytvořili skutečně hodně,to jsme určitě zlepšili,ale jejich proměňování se nedá nazvat jinak nežli tragédie.To,co jsme dnes dokázali zahodit se jen tak nevidí a zřejmě nejednomu našemu fanouškovi z toho muselo přibýt pár šedivých vlasů na hlavě. Ve 4.minutě posílá první naši vizitku na hostující bránu Vlasák.O chvíli později,vlastně hned z další naší akce se ocitá Vlasák sám na malém vápně,ale místo zakončení nahrává na Pitharta,který sice míč dopraví do sítě,ale už stál v ofsajdu a tak branka nemohla platit.V 9.minutě se poprvé osmělili i hosté a Žák měl plné ruce práce,aby střelu zneškodnil. Za pár minut si hosté vypracovali ještě slibnější pozici,ale jejich střelci byla brána naštěstí malá.V 18.minutě hosté špatně zahráli ofsajd systém a Kučera šel od půlky sám na hostujícího gólmana.Ten ho skokem pod nohy svalil na zem a kdyby Zdenda zůstal ležet,s velkou pravděpodobností by to byla penalta.On byl však hned na nohou a snažil se uklidit míč do opuštěné branky,kterou bohužel o pár centimetrů minul.První branka tak padla až ve 22.minutě a bohužel do naší sítě.Hosté přečíslili naší obranu z rychlého brejku a Žák neměl žádnou šanci.Ve 31.minutě mohl vyrovnat Vlasák,který postupoval sám ve velice slibné pozici,ale ani on nedokázal prostřelit hostujícího gólmana a dobíhající Klapka měl k dorážce daleko. Zbytek poločasu se dohrával spíše ve středu pole a hosté si pohodlně hlídali své vedení.Do druhého poločasu jsme udělali pár změn,které nám jak se později ukázalo, přinesly kýžený obrat.Hned po 10 minutách druhé půle se šikovně uvolnil Honza Špaček,připravil si míč a přesnou střelou k tyči vyrovnal. V 65.minutě posíláme na plac hned dvě čerstvé síly.V 71.minutě Žák likviduje asi největší šanci hostí ve druhém poločase a pak už hosty do žádné větší možnosti nepustíme.Naopak jsme to my,kdo si vytváří další příležitosti.Nejprve se před bránou hostí ocitá sám Vlasák,ale nestačil přesně zamířit.Tentýž hráč o chvíli později prochází přes 3 obránce hostí,ale jeho dobrý pokus vyrazí gólman na roh.V 79.minutě to konečně přišlo.Vlasák dostává míč za obranu,zpětnou přihrávkou nachází volného Honzu Špačka a ten se nemílí - 2:1.Poslední šanci zápasu má opět Vlasák,ale na sprint z půlky už mu nezbývají síly.Utkání tak končí naší těsnou a hlavně utrápenou výhrou 2:1,proměnit dnes jenom polovinu vytvořených šancí,o výsledku by bylo rozhodnuto už po prvním poločase.

Zpět