16. kolo: Slavoj Syrovátka : TJ Sokol Roudnice "B" 2:5 (1:2)

14.04.2014 11:09

Branky: 12., 61. a 68. Melichar, 21. a 52. Kučera    

Sestava TJ Sokol Roudnice „B“: Žák – Gráf, Pithart, Svatoň – Mrštík (75. Jarkovský), Kučera, Bárta, Novotný (65. Klapka) – Melichar (83. Tomáš), Koutník, Špaček V. (25. Fejgl)

V derby jsme stejně jako soupeř postrádali některé členy základní sestavy. U nás to byl Koudelka s Honzou Špačkem, na straně domácích pak Fikr s Jarkovským. Lépe do utkání vstoupili domácí, když nedůraz v obraně musel řešit až Žák skvělým zákrokem. Bohužel hned z následného rohu jsme si počínali stejně a domácí Pleskot měl hodně usnadněnou pozici k hlavičkování. Naštěstí jsme dokázali domácím rychle dopovědět. Ve 12. minutě si Melichar potáhl po vápně míč a krásnou střelou srovnal skóre. V 21. minutě po faulu na Vojtu Špačka, který musel následně odstoupit z utkání, se k míči postavil Kučera a pěknou střelou dostal náš tým do vedení. Domácí trochu zaskočeni vývojem hry hrozili hlavně z rohů, při kterých se téměř vždy dokázali protlačit k zakončení. Nám naopak několikrát vyšla kombinační akce, ale zakončení z kopačky Kučery, Koutníka či Bárty nemělo dostatečnou přesnost. Po změně stran přišel rozhodující okamžik v 52. minutě, kdy nejprve domácí obránce zastavil rychlý útok rukou, ale píšťalka rozhodčího zůstala hluchá. Danou chybu, ale vzápětí rozhodčí kompenzoval při odebrání míče Melicharem na hranici pravidel a naši hráči pak přečíslení dokázali využít, když střelu Melichara zastavilo břevno a Kučera hlavou dorazil míč do branky. Kolem druhé třetiny utkání si slovo vzal Melichar a dvěma brankami navýšil naše vedení až na 5:1. Velmi rychlou reakci ale zařídil ex-roudnický Lukáš Mrštík, který nechytatelně vymetl šibenici Žákovy svatyně. Domácí pak zkusili utkání ještě zdramatizovat, ale v největší jejich šanci při nich nestálo štěstí a tak naši hráči vedení již do konce utkání udrželi. Je to pro nás velmi cenné vítězství v derby, které proběhlo korektně až na nepříjemné zranění Vojty Špačka. Pro nás je výhra cenná i z pohledu využití pouze kmenových hráčů B týmu. Nutno dnes ale vyzdvihnout výkon Honzy Melichara, který byl hlavní postavou utkání, když se podílel na čtyřech brankách našeho týmu. Doufám, že bude na sobě pracovat, tak aby mohl dostat šanci i za A tým, kde by se určitě neztratil.

Fotogalerie: https://zdenekzasadil.rajce.idnes.cz/Syrovatka-Roudnice_B_2-5/

 

Zpět