19. kolo 1.A třídy 2013/14 l MFK Nové Město n.M. : TJ Sokol Roudnice 2:1 (1:0)

31.03.2014 09:27

Branka: 83. Kmoníček z pen.

Sestava TJ Sokol Roudnice: Tomek - Vlnas, Mikan (33. Židík), Brendl, Krejcar Jakub - Krejcar T. (69. Koutník), Vlasák, Pejchal, Krejcar Jan - Bednář Z. (57. Koblížek), Bednář Vl. (46. Kmoníček)

Utkání hrané za krásného počasí na umělém povrchu přineslo od úvodních minut mírnou převahu domácích, kteří sžiti s domácích povrchem naše hráče převyšovali v pohybu i důrazu. Několikrát se jim podařilo naši obranu přečíslit, ale krom jedné střely, kterou kryl Tomek byly jejich pokusy povětšinou nepřesné. Nám se nedařilo projít zhuštěnou obranou linií domácích a do šance jsme se téměř nedostali. Až ve 30. minutě si za obranu seběhl Tomáš Krejcar, ale v jasné šanci netrefil branku. Domácí pak trestali vzápětí, když sražený odkop Honzy Krejcara našel v ideální střelecké pozici domácího Sedláčka a ten z penalty nedal Tomkovi šanci. Domácí branka povzbudila a i přes naší snahu byly i nadále nebezpečnějším týmem. Hned po změně stran se jim také vydařilo střídání, když Čožík využil důrazu nadvakrát dotlačil míč do branky. Jen velmi těžce jsme hledali rytmus hry a také obranu na rychlý přechod domácích přes střed pole. Navíc se spíše kupili šrámy a zranění. Už v první půli odstoupil Mikan a v 60. minutě ho napodobil T. Krejcar. Na obou zraněních se tučným písmem podepsal specifický povrch. V 75. minutě jsme přežili další velkou šanci Čožíka a tak pro domácí mohl v závěru utkání přijít krutý trest. Nejprve se nám vydařila ojedinělá povedená kombinační akce, kterou zastavil až zákrok sovího brankáře za hranicí pravidel a Kmoníček proměněnou penaltou snížil na 2:1. Naši hráči se pak snažili o vyrovnání a to mohlo přijít s poslední akcí zápasu, kdy Kmoníček prošel do vápna na zpětnou přihrávkou našel Kejchala, který ale nezakončil důrazně a domácí brankář jeho pokus lehce kryl. Případné vyrovnání by bylo z pohledu vývoje celého utkání pro nás zlaté a pro domácí asi trochu kruté, ale i takový je fotbal. Nakonec se tak nestalo a výhra domácích je plně zasloužená. Věříme, že naši hráči rychle vyléčí šrámy z dnešního utkání a budou plně připraveni na další soupeře.

Zpět