18. kolo 1.A třídy l FC Nový HK - TJ Sokol Roudnice 1:0 (1:0)

21.04.2013 10:52

Sestava TJ Sokol Roudnice: Žák - Vlnas, Koblížek Jan, Mikan, Krejcar Jakub – Koblížek Jakub (60. Krejcar Jan), Vlasák, Židík, Krejcar T. - Bednář (74. Pajgrt), Kmoníček (70. Vach)

Střely (na branku/mimo): 3/2 - 6/6

Rohové kopy: 2 - 6

ŽK: 3 - 3

Úvod uktání ukázal, že diktovat tempo hry bude dnes opět na našich hráčích. Domácí začali s poměrně opatrnou taktikou s rychlým přechodem do ofenzívy. V poměrně silném vetru dlouhé balóny za obranu několikrát trochu naši obranu pozlobily, ale většina ošemetných situací končila před naší šestnáctkou. Naše hra založená na kombinaci na domácí poměrně platila a několikrát se nám podařilo domácí rychlou kombinací přečíslit. V 5. minutě Bednář ideálně mezi obránci hlavou posunul do samostatného úniku Kmoníčka, ale ten se svou šancí naložil trestuhodně a nechal si míč těsně před zakončením zblokovat vracejícím se obráncem. V 7. minutě převzal Bednář míč na hranici 25 metrů od branky a hned vyslal povedenou střelu a domácí brankář se musel činit. Do obdobné šance se talčil o pár minut později T. Krejcar ale jeho střela byla zblokována. Poté Bednář na hranici vápna ustál souboj, protáhl se do vápna, ale už nedokázal kvalitně zakončit. V 25. minutě využil T. Krejcar autového vhazování a míč si pustil do středu a z hranice vápna mířil těsně nad branku domácích. Ve 33. minutě pak stejný hráč ostře zakončil průnik z lévého úhlu, ale domácí brankář jeho střelu vytŕazil na roh. Poté přišla v 37. minutě rozhodující akce zápasu. Domácí na krátko rozehráli roh. Našo obrana dokázala centr odvrátit, před vápno kde domácí hráč vyslal dalekonosnou střelu, která byla první na naši branku. Tu Žák vyboxoval na hranici vápna přímo k Olšákovi, který ji volejem poslal přesně k tyči. Naši hráči se hned poté pustili do domácích a závěr poločasu domácí téměř nepustili za půlku. Bohužel domácí většinu našich akcí vyřešila razatním odkopem. Druhá půle slibovala naši nucenou aktivitu a domácí dále praktikovali hru na brejky. V úvodu se domácícm, ale trochu podařilo otupit náš tlak. Hru domácích oživil aktivní Linhart a dobře dirigoval Jarotek. Postupně se ale opět hra začala přesouvat před branku domácích. Bednář se několikrát dostával do dobré šance, bohužel často ho zastavil útočný faul pramenící z přemíry snahy. V 58. minutě sie Kmoníček hezky obtočil na vápně kolem obránce, ale jeho střela levačkou těsně minula domácí branku. V 68. minutě se prosmýkl před vápno T. Krejcar, který přistčil Vlasákovi, ale jeho střela skočila na hradbě domácích obránců. Stejný hráč se o pár minut později uvolnil ve středu pole a svůj průnik zakončil hodně nepovedenou střelou. V 72. minutě se po lajně prosadil Vach a jeho centr propadl až k T. Krejcarovi, který ale asi v 2 metrů branku přestřelil. O chvilku později Vach opět vybídl centrem své spoluhráče, ale Pajgrt nedokázal z hranice malého vápně přesně zacílit. V 78. minutě Židík výborně prošel do vápna domácích, ale jeho přihrávku na nabíhající spoluhráče brankář vystihl. V 82. minutě naši hráči předvedl nejhezčí akci utkání, když od našeho brankáře putovat míč povětšinou z jednoho doteku přes několik hráčů až na Vasáka, který, ale sám před branářem volil tvrdé zakočení, kterému ale chyběla přesnost. Závěr utkání byl už spíše hrou vabank a trochu na náhodu. V 88. minutě navíc mohli domácí svou produktivitu udžet na 100% hranici, ale samostatný nájezd po chybě v naší rozehrávce Žák a na brankové čáře zaskakující Jakub Krejcar vyřešili. Domácí tak svou druhou gólovou šanci v zápase nevyužili. Herní projev našeho týmu dnes byl velmi dobrý, ale tým se potýká s určitou sterilitou v ofenzivě. V dnešním utkání jsme jednoznačně body ztratili. Domácí mají body zaslouženě pouze z pohledu většího počtu vstřelených branek, v ostatních parametrech dnes byl lepší náš tým. Poučení z takových zápasů už není na místě, takových utkání totiž v poslední době odehráváme většinu. Je potřebně pro vnitřní sebevědomí týmu takové utkání zvládat. Reparát máme hned za týden doma, kdy hostíme Vrchlabí a kterému máme po podzimu vracet debakl 5:0. Věřím, že fanoušci, kteří dnes utkání zhlédli ai ti další nás přijdou podpořit znovu. Budeme to potřebovat.

Fotogalerie: https://zdenekzasadil.rajce.idnes.cz/1A_tr._Novy_Hradec_Kralove-Roudnice_1_0/

Zpět