18. kolo IV.třídy sk. B - 2010/11 FK Lužec n.C. : TJ Sokol Roudnice "B" 2:6 (2:4)

24.04.2011 01:19

Branky: Kučera 4, Švadlenka, Klapka D.

Sestava TJ Sokol Roudnice "B": Zasadil - Truhlář, Svatoň P., Jarkovský, Svatoň A. - Mrštík (80. Klapka M.), Švadlenka, Špaček V., Kučera - Panchártek, Klapka D.

Vstup do utkání se nám již nedařil již při sestavování týmu na utkání, když vzhledek k nemoci nemohl odjet s týme Jan Špaček a navíc Novotný s Koudelkou museli zůstat kvůli absencím s áčkem. Přes tyto neočekáváné hráčské ztráty nás bylo k utkání připraveno 13, což je velmi pozitivní zjištění, že šíře týmu je slušná. Úvod utkání jsme v improvizované sestavě vůbec nezvládli. Většina hráčů jakoby se ještě zapoměla v kabině a domácí šli již ve 2. minutě do vedení po povedené standardní situaci. Navíc o 5 minut později to již bylo o dvě branky, když syn ani otec Svatoňovi nedokázali zastavit rychlého domácího útočníka, který nezaváhal ani před Zasadilem. Pro náš tým to byla opravdová sprcha a většina týmu se již vyděla obdařena pořádným výpraskem. Postupně se ale hra začala přelévat do našich oteží a domácím chyběla myšlenka a přesnost v jejich hře. Do utkání nás dostala smršť našich branek. Nejdříve se ve 30. minutě technicky angličanem prosadil Švadlenka a stejný hráč o dvě minuty později přesně našel Kučeru za obranou domácích a ten začal svůj střelecký koncert. O 5 minut později totiž z podobné situace, kdy ho přesně ke skórování vybýdl Klapka, se na napodruhé nemýlil. Navíc o dalších pár minut zkompletoval hatrik. Navíc v závěru poločasu měl na kopačce gól Mrštík, ale v dobré šanci minul. Skvělý obrat bylo nutné potvdit dobrou hrou i ve druhé půli, kterou domácí začali náporem. Ten ale po pár minutách pomynul a naši hráči začali domácí zlobit z rychlých akcí, které ale ani Panchártek ani Klapka nedokázali využít. Postupně domácí trochu odpadli a navíc se nám podařilo zvýšit Klapkou po krásné příhře Aleše Svatoně. Když jsme v následným minutách zápasu dokázali zahhodit ještě několik velmi dobrých šancí uzavžel gólový účet opět Kučera. Ten dokázal dnes dát 4 branky a navíc i čistý hatrik během 15 minut první půle. Jeho gólové přispění bylo jedním z nejdůležitějších momentů zápasu. Ale hlavní dnes bylo, že se tým dokázal po velmi nepovedeném začátku zvednout a s několika hráči spíše druhého sledu otočit utkání s velmi kvalitním soupeřem. Dnešní utkání asi pár dní v našich myslích zůstane. 

Zpět