18.kolo IV. třídy: TJ Sokol Roudnice B - Agro Lužec 0:1 (0:0)

06.05.2013 11:17

Sestava: Žák,Truhlář (70.Svatoň A.),Šiška,Novotný,Klapka (62.Mencák))Mrštík D.,Pithart (80. Jarkovský),Špaček J.,Kučera,Gráf (46. Melichar J.),Špaček V.

Po týdnu volna jsme opět nastoupili na domácím hřišti,tentokrát proti Lužci.Hosté přijeli s jasnou taktikou.Zabezpečená obrana a přechod do rychlých brejků. Zejména ta první varianta jim vycházela dobře,neboť naše utoky končily většinou už před vápnem hostující brány a o nějaké velké šanci z naší strany se v prvních 30 minutách nedá mluvit.Ani střelba,kterou jsme chtěli zaměstnat hostujícího gólmana nám nevycházela podle představ,neboť první jsme vyslali na soupeřovu bránu ve 28.minutě a to je v domácím prostředí špatné.To hosté předváděli pěkné akce a několikrát udělali v naší obraně pořádný průvan,který naštěstí vždy skončil vedle,nebo ho zlikvidoval dnes opět skvělý Žák v brance.Do poločasu se střelci neprosadili a do kabin se tedy odcházelo za bezbrankového stavu.Střídání v útoku nám jistě pomohlo a hra se oživila,ale stále tam chyběla větší podpora našich útočných akcí od záložní řady a proti přesile se naši útočníci nedokázali prosadit.I přes tyto nedostatky jsme to byli právě my,kdo se mohl dostat do vedení.V 65.minutě centroval Melichar,Honza Špaček pustil míč na Kučeru ale ten z vápna našel pouze náruč hostujícího gólmana.O minutku později byla naše šance ještě výraznější,když od půlky postupoval sám na bránu Vojta Špaček,ale také on nechal vyniknout brankáře hostí.Pak se předvedli hosté a Žák měl plné ruce práce.V naší obraně se začaly kupit chyby jak na běžícím pásu a hosté procházeli naší obranou jako nůž máslem.V 83.minutě dokonce nastřelily břevno.Rozhodující moment přišel v 87.minutě.Po zákroku naší obrany se kopala penalta a tu hosté bez problémů proměnili.Na srovnání už moc času nezbývalo a také hosté si závěr zkušeně pohlídali.Taktické rady ať už od trenéra nebo z řad našich fanoušků jsou jistě dobře myšlené,ale na hřišti to musí uhrát pouze ti,kteří tam právě jsou.

Zpět