18. kolo: Převýšov "B" : TJ Sokol Roudnice "B" 2:7 (0:1)

28.04.2014 11:40

Branky: Tomáš 4, Koudelka 2, Melichar

Sestava TJ Sokol Roudnice "B": Jarkovský T. – Gráf, Kučera, Svatoň – Klapka (75. Švadlenka), Bárta (30. Tomáš), Novotný, Koutník – Melichar, Fejgl, Koudelka

K poslednímu utkání „základní“ části soutěže jsme dorazili do Převýšova s několika absencemi, ale s odhodláním dát šanci i méně využívaným hráčům v minulých zápasech. Navíc jsme museli oželet přítomnost brankáře Žáka, kterého mezi tyčemi slušně zastoupil Tomáš Jarkovský. V úvodu zápasu jsme sice měli trochu více ze hry, ale finální fáze se nám nedařila a tak šance jsme si vytvářeli trochu kostrbatě. Přesto Koudelka a poté Melichar mohli skle v úvodních minutách otevřít, ale jejich pokusy skončili mimo branku domácích. Ti zahrozili samostatným nájezdem, který ale dokázal Jarkovský zlikvidovat. Pak se k hlavičce dostal Koutník, ale nezamířil přesně. Chvilku pak na hřišti dominovali postraní rozhodčí, kteří nedali útočníkům šanci cokoli předvést. Ve 35. minutě si Melichar zaběhl za obranu a byl jasně faulován, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Následně stejný hráč unikal sám na brankáře, ale střelu nedokázal vměstnat mezi tyče.  Gólově se Melichar prosadil až ve 40. minutě, kdy se prosmýkl mezi obránci a nadvakrát dostal náš tým do vedení. Domácí odpověděli hned po přestávce, když jsme nedůrazem umožnili domácím dostat se ke gólu po autovém vhazování. O pár minut později, ale dostal náš tým do vedení Koudelka, když proměnil penaltu za faul n unikajícího Melichara, který byl na hranici vápna zezadu faulován (bez karty). Zlomový okamžik přišel v 60. minutě kdy nedávné 40. narozeniny právě začal slavil Jirka Tomáš. Nejdříve využil střelou do šibenice důrazu Koudelky. Minutu na to přesně umístil další nabídku od spoluhráčů. V 64. minutě ale domácí snížili po chybě v rozehrávce. Jenže oslava Jirky Tomáše ještě nekončila. V 67. minutě završil velmi rychlý hatrik. A po druhé brance Koudelky se přesně trefil i z trestného kopu a během 12 minut tak stihl čtyřmi góly domácí poslat do kolen. Ti mohly v 85. minutě korigovat z penalty po ruce jednoho z našich hráčů, ale Jarkovský předvedl zákrok utkání a penaltu vystihl. Musím tým pochválit, že v bojovném a místy tvrdém utkání obstáli. Bohužel hra se nám dnes tolik nedařila. Určitě se projevili některé avizované či vynucené změny v sestavě, a tak věřím, že hru v dalších utkání hlavně v rámci mezihry a kombinace trochu zvedneme. Vyzdvihnout dnes musím hlavně Jirku Tomáše za krásné 4 branky a také Tomáše Jarkovského, který tým i přes to, že není brankář několikrát podržel.     

Zpět