19. kolo IV.třídy sk. B - 2009/10 Myšteves "B" : TJ Sokol Roudnice "B" 1:3 (1:1)

03.05.2010 18:45

Branky: Mrštík L., Gráf, Koudelka Vl.

Sestava TJ Sokol Roudnice: Žák - Mencák (40. Klapka M.), Svatoň (75. Koudelka Vl.), Jarkovský, Mrštík D. - Kmoníček, Novotný, Klapka D., Panchártek - Gráf (65. Švadlenka), Mrštík L.

Tak konečně jsme prolomili šňůru proher a na jaře si připsali první výhru. Podařilo se nám to v Myštěvsi, kde jsme sehráli velmi těžký zápas, ve kterém dlouho hráli lépe domácí, ale jak se již v posledním utkání ukázalo, zvýšená tréninková činnost našich hráčů přináší ovoce a hlavně v poslední třetině utkání naši hráči svého soupeře předčili fyzickou připraveností. Zápas pro nás začal dost rozpačitě a domácí nejlepší hráč Čížek prošel lehce naší obranou a balón z jeho pravačky se lehce "pomazlil" s týčí Žákovy svatyně. Poté přišla chvíle Lukáše Mrštíka, který využil zaváhání domácí obrany a nikým neatakován postupoval sám na domácího brankáře, ale v rozhodující moment zřejmě hledal lépe postavený svůj stín. Své zaváhání pak ale odčinil v 25. minutě, když levačkou pohotově zakončil průnik Panchártka. O deset minut později ale domácí využili zaváhání Mencáka a bylo srovnáno. Ve druhém poločase se domácí snažili o branku hlavně ze standardních situací, ale všechny jejich pokusy mířili mimo, nebo je pochytal dnes jistý Žák. Zato naši hráči byly v koncovce mnohem produktivnější. Nejdříve se 60. minutě prosadil Gráf, který se dokázal nejlépe zorientovat na malém vápně. Po vstřelené brance se domácí vrhli do ofenzívy, ale s postupem času byla jejich snaha čím dál méně efektivnější. Naši hráči domácí fyzicky přehrávali a dokázali déle držet míč na svých kopačkách. V 88. minutě se prosadil hlavou po rohu matador Koudelka a náš tým se již soutředil na udržení výsledku. Za výkon v daném utkání si pochvalu zaslouží více hráčů. Velmi slušný výkon především ve druhé půli podal Ondra Kmoníček. Vydařený byl i návrat Pavla Svatoně do našich řad, kvalitně zachytal Michal Žák, fyzicky se vydal David Mrštík a klid do našich řad přinesl ke konci zápasu Koudelka. Nelze tím ale zapomínat i na zbytek týmu, protože na tomto vítězství má podíl každý z nich. A to nemluvím o našich fandech, kteří nás přijeli povzbudit. Snad jim podobnou radost z vítězství připravíme i příští zapas doma v derby s Kratonohami.

Zpět