20.kolo IV. třídy: TJ Sokol Roudnice B - Libčany B 6:2 (3:1)

20.05.2013 10:31

Branky: Koudelka 2,Špaček J. 2,Truhlář,vlastní.

Sestava: Svatoň P.,Svatoň A.,Šiška,Kučera,Mrštík D. (71.Truhlář),Vach,Pithart,Špaček J.,Špaček V. (59.Klapka),Koudelka (81.Mencák),Melichar J.(79.Gráf).

Za krásného slunečného počasí jsme v dalším kole přivítali v derby utkání sousední Libčany.V tomto zápase jsme poprvé v jarní části mohli využít uzdraveného Míru Koudelku.Ten byl společně ve dvojici s Honzou Melicharem obrovským nebezpečím pro hostující obranu.První možnost Koudelkovi ještě hostující gólman zneškodnil, ale v 6.minutě už byl Míra dost důrazný a otevřel skóre zápasu.V 11.minutě zahrozili poprvé také hosté,ale "NESTÁRNOUCÍ" Pavel Svatoň v naší brance samostatný nájezd bravůrně zlikvidoval.Další ostrou střelu vyráží o chvíli později a hosté začínají stupňovat tlak.Ve 23.minutě je vyrovnáno.Ze standartky se k delší tyči parádně trefil mladý Kučera,syn za nás hrajícího Zdendy.Hosté se ale neradovali ani 2 minuty a opět prohrávali.To totiž "otec" Kučera našel ve vápně volného Koudelku a ten svým druhým gólem poslal náš tým znovu do vedení.Ve 36.minutě mohl Míra dovršit hattrick,ale brána mu tentokrát byla malá.O chvíli později přišel parádní míč za obranu hostí,který s velkou námahou na poslední chvíli před nabíhajícím Melicharem obránce odvrátil do bezpečí.Ve 40.minutě jsme zahrávali rohový kop,Pithart poslal míč podél celé brány a na zadní tyči byl osamocený Honza Špaček,který zvýšil už na 3:1.Do druhé půle jsme vstoupili znovu aktivně a nechtěli jsme čekat,co vymyslí hosté.Nějaké menší šance si sice vypracovali,ale bez většího nebezpečí.Teprve až znovu mladý Kučera v 59.minutě přesně trefil a snížil na 3:2.To byl ale poslední gól v naší síti v dnešním utkání.Ostatní branky už padaly pouze do soupeřovi sítě.V 72.minutě vybídl Honza Špaček ke skórování Koudelku,ale ten byl faulován.K nařízené penaltě se postavil právě střídající Truhlář a zvýšil na 4:2. O 5 minut později Klapka vysunul Melichara,který parádně centroval před bránu na volného Koudelku,ale těsně před Mírou si srazil míč do sítě hostující obránce-5:2. I po vystřídání útočného dua Melichar-Koudelka,jsme si vytvořili pár možností ke skórování.Poslední branku utkání dal v 85.minutě Honza Špaček,který zpoza vápna prostřelil hostujícího brankáře. Pochvalu dnes zaslouží celý tým včetně lavičky,tak dobré utkání jsme v jarní části zatím ještě neodehráli.Dnes jsme předváděli dobrou kombinační hru,která nám evidentně svědčí lépe,nežli nakopávané míče.Jedinou kaňkou na dnes skvělém odpoledni se tak stává zranění Vojty Špačka,které jak se zdá,bude vážnější.Věřím,že jsme potěšili všechny naše fanoušky, kteří viděli 8 parádních branek a za týden nás opět příjdou povzbudit.  

Zpět