21. kolo IV.třídy sk. B - 2010/11 TJ Sokol Roudnice "B" : TJ Sokol Kratonohy "B" 1:3 (1:1)

17.05.2011 09:09

Branky: Panchártek – Veverka T. 2, Tomášek

Sestava TJ Sokol Roudnice „B“: Zasadil – Truhlář, Šiška, Špaček V., Svatoň A. – Špaček J. (60. Koudelka), Vlnas (82. Gráf), Novotný, Mrštík (80. Klapka M.) – Klapka D., Panchártek (70. Švadlenka)

Derby do Roudnice přitáhlo početnou návštěvu a bylo se od úvodu utkání na co dívat. Oboustranně otevřené utkání začalo velmi zostra a dlouho se nečekalo na šance ani branku. Domácí tým si v úvodu vypracoval několik rohových kopů, ale bez významnějšího ohrožení hostujícího brankáře. Hosté hrozili spíše střelami ze střední vzdálenosti, ale gólově se prosadili hlavou T. Veverky, který perfektně umístil centr z levé strany a i s pomocí tyče dostal míč do branky. Hosté po této brance byli nadále velmi nebezpeční, ale další jejich pokusy zlikvidoval Zasadil. Druhá půle prvního poločasu naopak patřila našim hráčům, když nejdříve Mrštík ve vyložené situaci našel ještě lépe postaveného Panchártka, ale ten před prázdnou brankou váhal se zakončením tak dlouho až mu střelu hostující obránce zablokoval. O chvilku později stejný hráč nedokázal gólově zakončit samostatný nájezd. Do třetice se ale již prosadil, když hlavou umístil centr Mrštíka. O chvilku později pak Vojta Špaček umístil míč ze standardní situace do břevna a tyče, ale branka z toho nebyla. A když hostující hráče dvakrát vychytal Zasadil, bylo jasné, že do kabin se půjde za nerozhodného stavu. Druhá půle začala tam, kde ta první skončila, a to velmi aktivním fotbalem se spoustou šancí. Tu první měli hosté, ale Zasadil opět výborně zasáhl. Poté přišli chvíle našich hráčů, Mrštík otřel svoji střelu o břevno a následně těsně minul hostující branku. Podobně si vedl Klapka. Rozdílovou branku pak ale vstřelili hosté, když Hamák pláchl všem a předložil tutovku Veverkovi, který se z malého vápna nemýlil. Určitá snaha našeho mužstva o vyrovnání většinou končila již na hranici vápna, ale dvakrát dal o sobě věděl střídající Koudelka, když nejdříve byl zastaven ve vápně za pomoci rukou hostujícího obránce, ale tentokrát zůstala píšťalka sudího němá a poté o chvilku později z hranice vápna nedokázal trefit branku po odraženém míči. Do postupně otevřenější obrany domácích podnikali hosté velmi rychlé protiútoky, které několikrát dokázali domácí ještě s vypětím sil zastavil, a to třeba i za cenu penalty. Tu ale skvělý Zasadil chytil. O několik minut později se ale již Tomášek po ostřelování domácího brankáře prosadil a dal tak utkání konečnou podobu. Kvalitní utkání, které muselo bavit nakonec vyhrál přeci jen lepší celek. Domácí byli ale dlouho minimálně vyrovnaným soupeřem. S postupem času se na hře domácích podepsala únava a také střídání, která nepřinesla takové oživení jako tomu bylo v podobě hostí, kteří do druhé půle přišli snad v ještě lepší sestavě, než ve které zápas začali. Tým hostí pokud bude i nadále působit tímto dojmem je asi hlavním aspirantem na to zkusit vzít postup vedoucí Boharyni. V domácím dresu dnes vynikal brankář Zasadil, který domácí tým držel dlouho v zápase.

Fotogalerie: https://zdenekzasadil.rajce.idnes.cz/21.kolo_IV.tridy_sk._B_-_2010_11_TJ_Sokol_Roudnice_B_Kratonohy_B_1_3/

Zpět