22. kolo 1.A třídy 2013/14 l FC Nový Hradec Králové : TJ Sokol Roudnice 1:5 (1:3)

28.04.2014 11:37

Branky: 37. Pejchal, 40. Kmoníček, 44. a 50. Krejcar Jan, 70. Bednář Z.

Sestava TJ Sokol Roudnice: Tomek - Mikan (78. Novotný), Brendl, Židík, Krejcar Jakub - Bárta (60. Koutník), Vlasák, Pejchal, Krejcar Jan - Kmonicek, Bednář Z. (70. Melichar)

Utkání jsme začali aktivně a postupně dostávali domácí pod tlak. Bohužel nás v prvních 20 minutách ve snažení příliš často zastavovalo postavení mimo hru. Domácí fungoval dobře ofsajd systém a tak většina povedených akcí z naší strany v úvodu utkání končila zdviženým praporkem. V 8. minutě se nám povedla dobrá akce po levém křídle, ale bohužel zakončení nebylo důrazné. Poté provětral rukavice domácího brankáře mladý Bárta a následně ani střela Bednáře neměla gólové parametry. Ve 20. minutě z dálky napřáhl Pejchal, ale pouze orazítkoval tyč. Potvrzení pravidla nedáš dostaneš přišlo v zápětí. Naši hráči ve snaze zlomit utkání až příliš mysleli na ofenzivu až domácím po chybné rozehře nechali doslova dálnici k naší brance. Tomek pak již nedokázal chybu spoluhráčů napravit a velmi lacino jsme prohrávali. Chvilku trvalo se dostat zpátky do tempa, ale postupně začala hra našeho týmu opět zabírat na obrátkách a domácí jsme dostali pod velký tlak. Srovnat dokázal Pejchal po akci z levé strany kdy přesně dorážel do poloodkryté branky. Chvilku po něm promarnil gólovou Bednář, ale to nevadilo, protože do poločasu se ještě individuálně prosadil Kmoníček a pak i Honza Krejcar. Obrat v utkání náš tým uklidnil a po změně stran jsme domácí nadále přehrávali. Ač gólových šancí jsme měli snad deset, tak se dokázali již prosadit pouze Krejcar a Bednář. Výsledek je pro domácí ještě poměrně lichotivý, protože ve druhém poločase jsme mohli domácí počastovat mnohem větším přídělem. Dnes hráči odvedli až na několik situací velmi dobrý a koncentrovaný výkon. Výborně se i přes určitý zdravotní handicap uvedl v základní sestavě Bárta.  

Zpět