25. kolo 1.A třídy l Sparta Úpice : TJ Sokol Roudnice 0:1 - nedohráno

10.06.2013 11:22

Sestava TJ Sokol Roudnice: Tomek – Vlnas, Koblížek Jan, Krejcar Jakub – Koblížek Jakub, Mikan, Židík, Vlasák, Krejcar Jan – Bednář, Krejcar T.

Branka: Vlasák

Střely (na branku/mimo branku): 4/6 – 6/6

Ještě před začátkem se prohnala nad hřištěm pořádná bouřka a významně změnila parametry hřiště. Podmáčený a kluzký terén, ale možná trochu paradoxně pomohl jednomu z nejlepších fotbalů, které mohli diváci v I.A třídě letos vidět. Oba týmy hráli na hranici svých možností a hlavně oba předváděli velice kvalitní otevřený fotbal. První šanci měli úpičtí, když se rychlou kombinací dostali za naše stopery, ale samostatný nájezd skončil těsně mimo. Obdobnou šanci poslal do stejných míst o dvě minuty později T. Krejcar. Stejný hráč si vytvořil šanci o další tři minuty později, ale dobře zasáhl domácí brankář. Ve 13. minutě pak úpičtí podnikli rychlý kontr, který vyústil v tutovku zakončenou ve skluzu pouze do postraní sítě. V 16. minutě si Vaněček naskočil na přesný centr na malém vápně, ale v jasné pozici minul. Roudničtí se nenechali zahanbil a několikrát provětrali obranu soupeře. Střelecky z dálky to zkusili Bednář, Židík a i Jan Krejcar. Velmi blízko brance byl T. Krejcar, ale trefil dobře vyběhnutého brankáře. Toho o chvilku později protáhl hlavičkou Bednář. Na druhé straně se  o trochu vzruchu postarala nastřelená ruka Mikana ve vápně, ale rozhodčí do utkání odpískáním penalty naštěstí nevstoupil. Další povedenou akci nedokázal zakončit Bednář, kterému se ve finální fázi míč trochu zamotal pod nohama. Stejný hráč ale o chvilku později vybídl k zakončení Vlasáka, který přetlačil domácího brankáře a nadvakrát dokázal míč protlačit do branky. Do konce poločasu zbývalo asi 5 minut a hra tím dostala další pozitivní impulz. Bohužel druhá půle trvala pouze 3 minuty a v 48. minutě byl pro silný déšť, bouřku a následné podmáčení hřiště zápas ukončen. Náhradní termín byl domluven na středu 12.6. od 18:00. Místo konání zatím není známo. Mrzí nás ztracené vedení v utkání, jelikož se bude utkání opakovat. Dlužno k dnešním 48. minutám dodat, že to byla ta nejlepší reklama na kvalitní krajský fotbal. Za odehraných 48 minut bylo k vidění celkem 22 střeleckých pokusů a z toho cca polovina mířila mezi tyče. Nepamatuji aby obě mužstva byla vždy po několika minutách nasazení odměňována potleskem z tribuny, a to se hrálo na neutrální půdě. Děkujeme všem hráčům i divákům za jejich výkony.

Zpět