25.kolo IV.třídy sk. B - 2011/12 Lovčice "B" : TJ Sokol Roudnice "B" 0:2 (0:2)

11.06.2012 09:06

Branky: Špaček Vojtěch 2

Sestava TJ Sokol Roudnice „B“: Žák – Truhlář, Mrštík D., Svatoň A. – Kučera, Špaček J., Špaček V., Pithart – Panchártek, Vlasák (75. Mencák), Klapka M. (55. Mrštík L.)

Úvod utkání se nám vydařil a během první čtvrthodinky jsme mohli zápas rozhodnout, ale vyložené šance Vlasáka, Honzy Špačka a Klapky jsme trestuhodně nevyužili. Poté se domácí osmělili a hra se vyrovnala. Přesto i nadále jsme byli nebezpečnější a v rozmezí 5 minut se dokázal Vojta Špaček dvakrát prosadit. Nejdříve si seběhl mezi obránce a chladnokrevně využil přesné přihrávky od Vlasáka a druhou branku poté procedil skrz hlouček těl po standardce Pitharta. Domácí se poté snažili o korigování výsledku, ale krom standardní situace, kterou musel zneškodnit Žák se nám dařilo je do jasných šancí nepustit. Naopak mohli jsme ještě branku přidat, ale ani nám střelecké štěstí nepřálo. Domácí do druhé půle poslali mladou krev a hned v úvodu nás zatlačili a byli velmi blízko vstřelení branky. Pozorný Žák si ale s jejich pokusy poradil. Tlak domácích trval asi 10 minut a pak jsme začali být opět nebezpečnějším týmem. Domácí se již spíše sporadicky dokázali prosadit do zakončení, výjimkou byla pouze hlavička zkušeného stopera, která ale skončila asi metr nad. Naše šance ve druhé půli opět mohly vyústit v branku a to dokonce v hattrick Vojty Špačka, který nejdříve nadvakrát z bezprostřední blízkosti neprostřelil domácího brankáře a o chvilku později ve skluzu poslal míč těsně vedle levé tyče domácí branky. Oživení do ofenzívy přinesl i Lukáš Mrštík, který si během svého pobytu na hřišti vypracoval dvě vyložené šance, ale ani jednou nedokázal míč dopravit do branky. Poslední možným střelcem tak mohl být Pithart, ale jeho technickou střelu dobře zneškodnil domácí brankář. Myslím, že si zaslouženě odvážíme tři body, jelikož jsme byli týmem, který si vytvořil více brankových příležitostí a dokázal některé také proměnit. V první půli nám sice tolik nefungovala záložní řada, ale s postupem času se její hra lepšila díky dobré komunikaci hráčů a navíc se kluci dokázali dostávat do šancí a nakonec gólově o zápasu rozhodnout. Výborně opět na pozici stopera zaskočil David Mrštík a byl asi nejlepším hráčem na hřišti. Jinak pochvala patří celému týmu i dvojici věrných fandů, že nás přijeli podpořit i za nepříznivého počasí. Snad jsme je svým výkonem nezklamali. Třemi body jsme si navíc dnes zajistili druhé místo v soutěži, které je nejlepším výsledkem B týmu v jeho historii. Věřím, že tento úspěch docení všichni co se kolem roudnického fotbalu točí. Díky sobotní výhře Boharyně, je jasné, že první místo již patří jim a jsou tedy vítězem soutěže a postupujícím do III. třídy. Myslím, že jejich triumf je zasloužený a postupuje nejlepší tým soutěže, která byla letos asi nejkvalitnější a o postup bojovalo 5 týmů.

Zpět