4. kolo III. třídy 2014/2015: TJ Sokol Roudnice "B" : TJ Bystřice Boharyně 6:2 (2:1)

01.09.2014 09:25

Branky: Koudelka 2, Kmoníček 2, Špaček V., Švadlenka

Sestava: Žák – Koutník, Pithart, Kučera, Svatoň – Koutník, Bárta, Špaček V. , Klapka (88. Jarkovský) – Kmoníček, Švadlenka (40. Tomáš (55. Koudelka))

V domácím derby jsme určitě chtěli navázat na slušný výkon ve středečním pohárovém utkání, ale trenéři se museli popasovat s několika změnami v sestavě. Mikana, Honzu Špačka a Koblížka tak v sestavě nahradili Mrštík, Klapka a Švadlenka. Do branky se postavila stálice Michal Žák.Úvod utkání nám vyšel na výbornou. Hned z druhé útočné akce sklepl Kmoníček míč do lajny Švadlenkovi a ten zaskočil hosty a přesnou střelou z dálky trefil odkrytou branku. Oba hráči si navíc v 8. minutě role prohodili a Kmoníček přesnou přihrávky mezi obránce proměnil v úspěšně zakončený sólový nájezd. Hosty vývoj utkání asi zaskočil a těžko se dokázali prosazovat. Bohužel i naše hra zaznamenala útlum. Velmi málo jsme využívali střed pole a míče tak nejčastěji kolovali mezi stopery obou mužstev. Kolem 20. minuty ale hosté z ničeho nic udeřili a potrestali nás ze standardky. Pak ale hra opět mírně přelila na naše kopačky a Kmoníček hned dvakrát dostal hostující obranu pod tlak. Velmi blízko pak byly brance obě mužstva v období mezi 30. a 40. minutou. Nejprve Švadlenka našel před brankou Koutníka, ale ten v tísni netrefil přesně. O chvilku na to Kmoníček prošel obranou hostí jako nůž máslem, ale jeho střela se jen otřela o břevno. Stejně skončily i další akce. Břevno se zatřáslo po povedené střele hostujícího útočníka a stejná část konstrukce branky stále v cestě domácím po rohovém kopu. Do konce první půle se tak nic dalšího nestalo a do kabin šli domácí s vedení 2:1. Vstup do druhé půle byl podobně rychlý jako v případě té první. Kmoníček ideálně již v 47. minutě našel před brankou Vojtu Špačka a ten lehce zakončil. Hosté ale opět dokázali odpovědět, když v 73. minutě využili trochu nedůrazu v naší obrané hře a Hujo snížil na rozdíl jediné branky. Naštěstí se rychle o slovo přihlásil domácí „žolík“ Koudelka, který si ideálně seběhl mezi stopery a přesnou ranou k tyči pojistil naše vedení. Navíc o dvě minuty na to využil špatné rozehry hostujícího brankáře a chladnokrevně zakončil. Když se pak pěknou akcí prosadil Kmoníček bylo o utkání rozhodnuto. Zápas jsme si pak do konce utkání spíše pohlídali a připsali si tak pro B tým historicky první body ve III. třídě. O utkání rozhodli velmi dobré vstupy do obou poločasů a také aktivní hra po celé utkání. Soupeř tentokráte nebyl tak nebezpečný jako v derby v minulých letech, ale i tak se po celé utkání prezentoval aktivní hrou, kterou v závěru okořenil i trochem důrazu. Diváci tak měli o podívanou postaráno. Věříme, že podobně se bude dařit týmu i v dalších utkáních, kde zajíždíme na půdu Kosiček a poté doma přivítáme Červeněves.  

Zpět