5.kolo IV.třídy sk. B - 2011/12 Lužec : TJ Sokol Roudnice "B" 1:1 (0:0)

12.09.2011 09:15

Branka: Mrštík Lukáš

Sestava TJ Sokol Roudnice „B“: Žák – Truhlář, Mrštík D., Svatoň A. – Klapka M. (55. Melichar T. (80. Kmoníček)), Špaček V., Novotný, Kučera – Gráf (46. Mrštík L.), Klapka D., Panchártek

Zápas jsme začali v pozměněné sestavě a bohužel se nám příliš nepodařilo využívat plně hlavně pravé strany, která byla změnami v sestavě asi nejvíce postižena. Naopak slušně fungoval postupný útok přes střed či levou stranu. V dnešním zápase jsme se poměrně rychle přizpůsobili nepříliš aktivní hře domácích a tak fanoušci mohli v první půli velmi málo střeleckých pokusů natož pak vyložených šancí. Jedinou střelu mezi tyče vyslal z přímého kopu Klapka, ale domácí brankář dobře zasáhl. V kabině jsme se chtěli nemotivovat k lepšímu výkonu hlavně v ofenzivě, ale po hříchu jsme začali hned v úvodu druhé půle ztrácet otěže nad naší defenzivou, která do té doby fungovala výborně. Nejdříve Novotný vykopával míč směřující do brány a poté domácí sice dokázali tečí překonat Žáka, ale postavení jejich hráče bylo ofsajdové. Do třetice se to domácím povedlo, když se jejich hráč nádherně trefil z cca 28 metrů přesně do šibenice. Domácí gól nakopl a ještě několikrát dokázali dostat naši obranu pod tlak. V těchto minutách stejně jako po celý zápas ale výborně pracoval na pozici posledního David Mrštík a většina šancí domácích u něho končila. Poté jsme dokázali trochu konsolidovat hru hlavně v přechodu do útoku a začali jsme se proti postupně fyzicky odpadajícím domácím výrazněji prosazovat. Aktivně hrající Lukáš Mrštík nedokázal sice své dva průniky dotáhnout až do finálního zakončení, ale po souboji Melichara se k němu ideálně odrazil míč a ten se mu podařilo přesně umístit. Vyrovnání nás motivovalo do dalších útoků, ale naše šance končili buď nepřesně, nebo na výborně chytajícím domácím brankáři. Postupně neuspěl Panchártek, Mrštík ani Klapka. Ten měl i poslední šanci zápasu, ale jeho střela ze standardní situace skončila metr vedle branky. Přesto, že nejedeme z Lužce s prázdnou, je na naší straně určitě nespokojenost hlavně s předváděnou hrou do 70. minuty. Absence některých hráčů byla výraznější než jsme si asi představovali. Pochvalu si dnes zaslouží hlavně David Mrštík. Své dosud nejlepší výkony předvedli i Gráf a Melichar T., ale i přesto to prozatím na členy základní sestavy zdaleka nestačí. Věřím, že se jak oni tak i ostatní hráči budou nadále aktivně snažit v trénincích i zápasech. 

Zpět