5.kolo IV.třídy sk. B - 2012/13 SK Převýšov "B" : TJ Sokol Roudnice "B" 2:1 (2:0)

11.09.2012 13:21

Branky: Panchártek, Truhlář O.

Sestava TJ Sokol Roudnice „B“: Žák – Truhlář O., Šiška, Svatoň A. – Kučera, Špaček V. , Špaček J., Klapka M. (85. Kmoníček J.) – Panchártek, Vlasák (88. Gráf), Pithart (90. Truhlář L.)

Úvod utkání se začal v opatrném tempu a dlouho nebyla k vidění kloudná fotbalová šance. Hra obou mužstev byla hodně nahodilá a bez větší myšlenky. Až v 15 minutě si seběhl za obranu domácích Vlasák, ale samostatný únik mu překazil poctivě se vrátivší domácí stoper. Poté zahrozili i domácí, ale jejich šance mířili mimo svatyni golmana Žáka, který tak zasahoval pouze proti lehčím pokusům z kopaček domácích hráčů. Roudničtí se tlačili do útoku, ale chyběla přesnost finálních přihrávek a často se tak obrali o dobrou šanci. Domácí tyto nepřesnosti trestali rychlými brejky, které ale obrana v čele se Šiškou dokázala s vypětím likvidovat. Zlom přišel kolem 30 minuty, kdy nejdříve Panchártek nadvakrát využil přečíslení po dobré práci Vojty Špačka. O chvilku později mohlo být veseleji, ale již do prázdné branky zakončujícího Pitharta zablokoval obětavý zákrok domácího obránce. Zvýšení na 2:0 pak přinesla povedená střela Ondry Truhláře, který zaskočil domácího brankáře.  Domácí mohli rychle odpovědět, ale dobrým zákrokem zasáhl Žák. Poslední šanci pak měl Panchártek, který rychlou akci dobře zakončil, ale domácí brankář se prvně v zápase zaskvěl. Druhá půle začala v duchu té první. Domácí si vypracovali ale lepší šance ke skórování, ale mířidla zůstala neseřízena. Za to jsme je mohli ztrestat , ale ani zakončení z naší strany nemělo gólové parametry. Domácí si začali postupně vytvářet tlak, kterému pomohla i branka na 2:1, která padla po evidentní nebezpečné hře vysokou nohou. Tato situace s několika dalšími spornými výroky sudího mělo významný vliv na koncentraci našich hráčů, kteří se díky tomu dostaly po trvalý a nebezpečný tlak, který ale dokázali se štěstím přežít. Tým se asi po 5 minutách srovnal a zápas dovedl do vítězného konce. Určitě velmi cenné 3 body. Domácí svůj výkon ve druhé půli zvedli. Nám se nepodařilo hrát naši hru, příliš jsme hru zrychlovali a u konce zápasu nám docházeli síly. Tým zbytečně vystoupil v době mezi 70.– 80. minutou z role a nechal se unést emocemi při sporných výročím sudího. Tato nedisciplinovanost mohla tým stát dnešní vítězství a je nutné si na to dát do dalších zápasu pozor.