6.kolo III. třídy: SK Roudnice "B" : Jiskra Prasek 1:0 (0:0)

14.09.2015 08:07

Sestava SK Roudnice: Žák – Gráf, Mrštík, Kučera, Svatoň – Mičiak, Pospíšil, Švadlenka (92. Voříšek), Koutník D. – Koudelka, Melichar (89. Chrudimský)

 

Branky: 85. Melichar

 

Velmi důležité utkání se sousedem v tabulce jsme začali aktivně a Koudelka po vypíchnutí mohl velmi brzy otevřít skóre, ale svůj nájezd nezakončil gólově. O chvilku později to zkoušel zpoza vápna, ale také bez kýženého efektu. Hosté se osmělili k několika zakončením ze střední vzdálenosti a Žák musel hned několikrát zasahovat. Měli jsme sice více míč na svých kopačkách, ale přechod do útočné fáze byl často uspěchaný a nepřesný. Největší šanci tak měli hosté, když z bezprostřední blízkosti nechal hostující útočník vyniknout Žáka. Ke gólu pak nebyl daleko ani Melichar, ale i jeho střela si nenašla správný cíl. Druhý poločas jsme začali aktivněji než hosté a vypracovali si několik šancí pro střelbu zpoza vápna. Přesnost, to byl parametr, který ale naše střely neměly. Hosté se připomněli v 70. minutě, kdy musel závar v našem vápně hasit výborný Žák. S postupujícím časem jsme si vytvářeli tlak i šance. Melichar ale svůj samostatný nájezd nedokázal z úhlu vmáčknout mezi tyče. Rozhodnutí tak přišlo v závěru utkání, kdy Melichar nenápadnou střelou z vápna překonal hostujícího brankáře. V nervózním závěru se pak příliš zajímavého nestalo a tak jsme si připsali důležité body za hubenou výhru 1:0. Rozhodující pro úspěch dnes byla dobrá defenzivní činnost podtržená nulou vychytanou Žákem. Škoda opět zahozených šancí. V dalším průběhu soutěže zajíždíme do Malšovy Lhoty, kde bychom chtěli na výsledky posledních utkání navázat a přivést si nějaký ten bodík. Proti soupeři, který dokázal z posledních dvou utkání dvakrát zvítězit to nebude vůbec lehké.

Zpět