6.kolo IV.třídy sk. B - 2011/12 TJ Sokol Roudnice "B" : Boharyně 3:0 (1:0)

19.09.2011 17:53

Branky: Koudelka 2, Klapka D.

Sestava TJ Sokol Roudnice „B“: Žák – Truhlář (80. Klapka M.), Šiška, Svatoň A. – Mrštík D. (68. Melichar T.), Špaček V., Novotný, Kučera (72. Mrštík L.) – Koudelka (80. Gráf), Klapka D., Panchártek

Úvod derby se nám příliš nevydařil a po střele Klapky ze druhé minuty převzali iniciativu hosté, kteří byli o něco aktivnější, ale bez výraznějšího ohrožení naší branky. To hlavně díky velmi dobře fungující obraně v čele se Šiškou. Nám se hra moc nedařila, nehrál nám ideálně střed zálohy a tak jsme se často uchylovali k nakopávání míčů na naše útočníky. Několikrát se nám sice podařilo dostat se k zakončení, ale to bylo povětšinou nedůrazné. V 25. minutě se po pěkné přihrávce Špačka řítil na branku hostí Mrštík, ale ve finální fázi spadl při souboji s hostujícím obráncem, ale penalta dle rozhodnutí sudího nebyla. Následný vývoj utkání se začal přiklánět díky naší zlepšené hře na naší stranu. Nejdříve Kučera mířil hlavou mimo, pak ale ve 33. minutě převzal ve vápně míč Koudelka a přes poměrně složité zakončení se mohl nakonec radovat z úvodní branky utkání. O pár minut později mohli naši hráči přidat další branku, ale jejich rychlý brejk skončil na nepřesné finální přihrávce. V závěru poločasu pak rozhodčí přehlédl hrubé dohrání souboje naším hráčem, které mohlo skončit vyloučením. Tato situace ještě přiostřila již tak dost nervózní utkání. Druhá půle se nesla v duchu závěru té první. Aktivnějším týmem jsme byli my, ale na střelecký pokus si musel divák počkat několik minut. Hra se povětšinu času odehrávala mezi vápny. Za aktivitu byli naši hráči odměněni v 70. minutě, kdy se hlavou prosadil David Klapka. Hosté se dostali do dvou pěkných šancí, ale nestálo při nich střelecké štěstí, když jedna z akcí skončila těsně naší branky a ta druhá skončila na břevně Žákovy svatyně. V 78. minutě se po přihrávce Klapky podruhé v zápase prosadil Koudelka a rozhodl o utkání. Závěr byl dohrán stále ve vysokém tempu plných soubojů a střetů, kolikrát i za hranicí únosnosti. Co do hry jsme si dnešní vítězství až na prvních 20 minut jasně zasloužili. Velmi mě ale mrzí nedisciplinovanost některých hráčů, kteří si neuvědomují, že svým chováním mohou znehodnotit výkon ostatních hráčů. Jednoznačně nejlepším hráčem na hřišti byl Šiška. Velmi dobře si vedli ale i ostatní defenzivní hráči včetně brankáře Žáka. Hra dopředu se nám dnes v mnoha případech, hlavně v úvodu utkání, příliš nevedla. Ale zas tak špatné to vzhledem ke třem brankám asi nebylo.     

 

Fotogalerie: https://zdenekzasadil.rajce.idnes.cz/6.kolo_IV.tridy_sk._B_-_2011_12_TJ_Sokol_Roudnice_B_Boharyne_3_0/

.

Zpět