7. kolo: TJ Sokol Roudnice "B" : Slavoj Syrovátka 4:2 (0:1)

23.09.2013 09:49

Branky: Melichar 2, Koudelka 2

Sestava TJ Sokol Roudnice „B“: Žák – Gráf (65. Mencák), Kučera, Svatoň – Klapka M.., Pithart, Špaček V., Švadlenka (72. Mrštík L.) -  Koudelka, Melichar, Tomáš (25. Koutník (88. Jarkovský))

Stejně jako před týdnem nám chybělo několik hráčů základní sestavy, ale nyní jsme si museli poradit bez výpomoci hráčů A týmu, kteří měli za sebou velmi těžké utkání ve Staré Pace. Základní sestav se tak mohla sestavit pouze z jedenácti hráčů, kteří byli k úvodnímu hvizdu k dispozici. Ač v dosti kombinované sestavě tak jsme se soupeřem odehráli vyrovnaný první poločas a oba týmy si dokázali vytvořit dvě až tři velmi dobré příležitosti. Oba brankáři ale převedli dobrý výkon a tak se ujala jediná střela hostů ze střední vzdálenosti, na kterou byl Žák krátký. Již v průběhu první půle náš tým posílil Lukáš Koutník, který dorazit ze zápasu dorostu. Druhý poločas jsme si řekli, že zkusíme změnit rozestavení hráčů a zvýšit ofenzivní sílu. Ze začátku poločasu to ale mělo trochu negativní dopad. Hráči než si na nové role zvykli dlouho přenechávali iniciativu hostům, kteří se dostali do dvou velmi dobrých šancí, ale nedokázali je proměnit. Postupně se i nám začalo dařit v rychlém přechodu do ofenzivy. V dobrých šancích branku ale netrefil Koudelka, Svatoň ani pak hlavičkující Kučera. V 65. minutě hostům vyšel rychlý přechod přes střed hřiště a  ideální přihrávka mezi obránce, kterou hostující útočník procedil mezi nohy vyběhnuvšího Žáka. Po této brance nás sice trochu opouštěla naděje, ale dál jsme se chtěli porvat o dobrý výsledek. V 70. minutě si za obranu naběhl Melichar, ale netrefil přesně. Poté, ale již dokázal v samostatném nájezdu využít dobré práce Špačka a vlil do týmu velkou dávku sebevědomí. Od té doby duo Koudelka a Melichar doplňované Špačkem hosty řádně trápili. Přesto velmi důležitou roli měl na druhé straně Žák, který se vytasil s velmi důležitým zákrokem. V 78. minutě si Melichar vyvedl míč na střed a ideálně vysunul Koudelku, který sám před hostujícím brankářem dokázal míč pod jeho tělem dostat do sítě. Navíc v 84. minutě po podobné kombinaci stejný hráč uplatnil sílu a prodral se až brankáře, kterému našel skulinu mezi nohama. Velký obrat v utkání poté završil v poslední minutě Melichar, který nedal brankáři šanci a uzavřel skóre na 4:2. Kluci dnes předvedli velkou dávku fotbalové bojovnosti a před početnou diváckou kulisou si připsali velmi cenné vítězství v derby. Takto bojovný výkon bude zapotřebí v dalších zápasech, která nás čekají. Pozitivem je, že jsme zápas dokázali odmakat celých 90 minut a tréninková aktivita se tak postupně snad začíná projevovat. Přesto je potřeba ještě dál tvrdě pracovat, tak abychom se dostali na úroveň, s kterou budeme schopni se rvát o přední umístění.

Zpět