8.kolo 1.A třídy: Vrchlabí : SK Roudnice 4:1 (2:0)

29.09.2015 17:12

Sestava SK Roudnice: Tomek - Mrštík (77' Gráf), Krejcar, Vlasák, Koblížek, Židík, Brendl, Pospíšil, Tomeš (82' Mičiak), Šanda (46' Švadlenka), Bednář

 

Branka: 88. Brendl

 

Utkání jsme začali s několika změnami v sestavě, které si vynutili absence hráčů. Do sestavy se tak již ve věku 15 let dostal mladíček Pospíšil, který se postavil na levý kraj záložní řady. Již druhou premiéru v dresu A týmu zažil Šanda, který tentokrát sundal rukavice a postavil se na hrot útoku. Po několika spíše oťukávacích akcích z obou stran se začala hra mírně stěhovat na polovinu domácích, kde se nám poměrně dařilo přesnou a rychlou kombinací domácí dostávat do úzkých. Z vzešly i dvě tutovky. Nejprve Vlasák po těžké přihrávce od Tomeš tvrdě pálil, ale domácí brankář vytáhl skvělý zákrok. Poté přišly dvě střely z hranice vápna, ale chyběla jim přesnost. Poté druhá tutovka, když míč opět prošel do vápna po rychlé kombinaci a zpětné přihrávce, ale i Zdenda Bednář nechal spíše vyniknout domácího brankáře. Následnou dorážku Pospíšila zblokovali domácí obránci. Změnu skóre tak asi v kontextu rčení „nedáš, dostaneš“ provedly domácí, když důrazně dorazili míč po standardní situaci. Jako by to tým na chvilku poznamenalo a domácí trestali vzápětí znovu, kdy Kraus zůstal na penaltě nekrytý a pod Tomkem propasíroval míč do sítě. Vyrovnaná první půle tak co do brankového skóre jasně vyzněla pro domácí. Druhá půle byla ze strany domácích více taktičtější. Důsledně bránili a podnikali rychlé výpady do naší obrany. Ta ale fungovala poměrně spolehlivě. Změna skóre ale nastala po další standardní situaci a rozdílu v důrazu domácích proti našim borcům. Tomek sice tečovaný centr dokázal zastavit, ale na dorážku byl již krátký. Velmi těžko se našemu týmu prostupovalo obraným valem, a tak šance přicházeli spíše ze standardek, které ale jako magnet přitahovala náruč domácího brankáře. Ve snaže udělat se stavem skóre se do útoku vrhl i Brendl a tým ještě více otevřel obranu. Výsledem pak byly dvě branky, nejprve ta do naší sítě, když rychlý brejk domácí zakončili do prázdné sítě a pak také čestný úspěch pro naše barvy, kdy Brendl výborně převzal přihrávku od Koblížka a na hranici vápna a přesnou střelou uzavřel výsledek na 4:1 pro domácí tým.

 

Vladislav Koudelka, trenér: „Dnes jsme odjeli na utkání s torzem mužstva. Do základní sestavy museli nastoupit 15 letý Pospišil a brankař Šanda. Začátek utkání se nám povedl, kdy jsme si vytvořili dvě 100% šance, ale bez gólového efektu. Dnes rozhodl větší důraz ve vápně, kde ho měli domácí lepší. Dnes jsme bohužel na zvrat neměli. Opět děkuji hráčům B mužstva, bez jejich pomoci bych těžko dával sestavu do kupy.“

 

 

Zpět