9. kolo 1. A třídy: TJ Sokol Roudnice - TJ Dobruška 2:2 (1:2)

08.10.2012 09:59

Branky: 36. Kmoníček, 73. Slezák – 26. Hájek, 29. Zilvar

Sestava TJ Sokol Roudnice: Žák - Vlnas, Mikan, Třešňák, Krejcar Jakub - Koblížek (59. Krejcar T.), Jiroutek, Slezák, Krejcar Jan (69. Pajgrt) - Kmoníček, Dvořáček (82. Vlasák)

ŽK: 1:2

Střely (na branku / mimo branku): 7/6 - 4/5

Úvod utkání se nám poměrně vydařil, i když ve hře bylo i díky mokrému terénu vícero nepřesností. Hosté se snažili o rychlý přechod do útočné fáze, ale jejich snahy hodně eliminoval právě mokrý terén díky němuž většina přihrávek končila v zámezí. První jsme zahrozili my, ale střely Jiroutka a Krejcara neměly gólové parametry. Ve 20. minutě se ale po rychlé akci dostal do gólové šance Dvořáček, ale pouze nastřelil nohy hostujícího brankáře. Hosté nás poté dvěma slepenými góly rychle ztrestali za chyby v defenzivě. Nejdříve kanonýr Hájek využil zaváháni našeho stopera a s přehledem překonal Žáka. O chvilku později pak dlouhý centr do vápna minulo několik hráčů a bezmocný Žák již nedokázal na tuto situaci zareagovat. Hosty to nakoplo a mohli vsítit i rychlou třetí branku, ale nacvičený signál po rohu postrádal pouze přesnost v zakončení. Naši hráči ale dokázali poměrně rychle odpovědět, když Kmoníček pěknou střelou zpoza vápna zakončil kombinaci středem hřiště. Gól nás dostal zpátky do hry a Dvořáček měl další možnost ke skórování po prostrčení od Kmoníčka, ale zakončení chyběla razance. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a navázali tak na závěr půle první. Šance jsme si ale vypracovávali dost složitě a chyběla lehkost v přechodu do ofenzivy. Postupně se ale více do hry dostal Slezák, který dokázal měnit tempo hry a z toho pramenila i větší uzemní převaha. Dobře fungující hostující defenzíva nás ale nepouštěla k zakončení ve vápně, a tak přicházeli střelecké pokusy zpoza něj. Nejdříve Jakub Krejcar mířil kousek nad, poté Dvořáček jen lehce zaměstnal brankáře a nakonec Slezák křižnou střelu otřel míč o tyč.  Vyrovnání přinesla až přesně zahraná standardní situace Slezákem, který nedal střelou přes zeď brankáři žádnou šanci. Obrat mohl dokonat Dvořáček, ale ve finálním zpracování bohužel chyboval a nedokázal zakončit. V poslední desetiminutovce se hra přiostřila a oba týmy podléhali nervozitě. Šance na další změnu skóre pak minuly branky obou týmů, a tak rozhodčí ukončil zápas s výsledkem 2:2. Soupeř se předvedl hlavně co do rychlosti kombinace a přechodu do útoku velmi nebezpečný, ale hlavně ve druhé půli jsme jejich snahy poměrně dobře eliminovali. Naše hra těžila hlavně z převahy ve středu pole, kde hlavně ve druhé půli jsme měli jasně navrch. Trochu méně se dařila hra po křídlech, které se dnes v mnohem menší míře dostali do hry. Mokrý terén fotbalu dnes příliš nesvědčil a bylo na obou stranách vidět spousta nepřesností. Bodový zisk mohl být dnes i vyšší, přesto je vzhledem k vývoji utkání i bod pozitivem do dalších zápasů.

Zpět