9.kolo IV.třídy sk. B - 2011/12 AFK Probluz "B" : TJ Sokol Roudnice "B" 1:6 (1:3)

09.10.2011 13:33

Branky: Klapka D. 5, Truhlář (z pen)

Sestava TJ Sokol Roudnice "B": Žák - Truhlář, Švadlenka, Svatoň A. - Kučera (65. Klapka M.), Novotný, Špaček J. (75. Jarkovský), Panchártek - Mrštík L. (55. Melichar T.), Klapka D., Gráf

K zápasu na v posledních letech horkou půdu do Probluze jsme se vydali bez 4 členů základní sestavy, kteří chyběli kvůli souběhu se zápasem A týmu či kvůli nemoci. Domácí se ale nacházeli v podobné situaci a tak jsme měli poměrně dobré vyhlídky k uspěšnému zvládnutí tohoto utkání. Navíc nám vyšel vstup, alespoň herně, jelikož po 3 minutách jsme měli k dispozici penaltu. Tu ale kapitán Novotný neproměnil a sebevědomí střelců tím příliš nepřidal. Naštěstí se dnes střelecky dobře naladil David Klapka a po 15. minutách hry nás poslal do vedení. Domácí hrozili hlavně centry do vápna a jeden takový jim vyšel ve 20. minutě. Inkasovaná branka nás trochu schladila, ale brzy jsme se dokázali opět několikrát dostat do vyložené situace, ale zakončení bylo většinou nedůrazné či velmi dobře zasáhl domácí brankář. Navíc domácí stále zlobili naší defenzívu a po chybě Švadlenky, který prohrál souboj na vápně mohli jít do vedení, ale jejich útočník nemířil přesně. Pak si vzal taktovku zápasu do ruky Klapka a dvěma brankami do konce půle nás poslal do klidnějšího vedení a zkompletoval tak i svůj poločasový hatrik. Do druhé půle jsme si vstup pohlídali a nepustili domácí příliš na dostřel Žákovy brány. Hra se odvíjela hlavě na půli domácích, ale ze spousty šancí dokázal některé z těch svých proměňovat pouze Klapka. A tak se skóre týmu i Klapky dostalo až na hranici 5 branek a to ještě daný hráč orazítkoval tyč. Konečný výsledek stanovil z penalty Truhlář. Hlavně díky gólové produktivitě Davida Klapky jsme si odvezli vysokou výhru 6:1, trochu mrzí ale proměňování vyložených situací, jelikož těch si dnes naši hráči vytvořili snad na dva zápasy. Fotbal je ale kolikrát o štěstí a tak si ho dnes vybral hlavně Klapka, v dalších zápasech to může být zas někdo jiný. Těší mne, že jsme tento zápas zvládli a máme teď klidnou přestávku, ve které bych chtěl s hráči trochu zapracovat na fyzičce, snad se k tomu hráči postaví zodpovědně.

Zpět