Článek za TJ Sokol do Roudnického zpravodaje

30.08.2012 14:34

TJ SOKOL

 

„A“ mužstvo dospělí

Letošní příprava, která začala Pouťovým turnajem, probíhala v menším počtu hráčů. Trénovalo se společně s B mužstvem. Účast hráčů B mužstva byla velmi slabá a v přípravných zápasech nám neměl téměř kdo pomoci. I proto jsme sehráli tři přípravné zápasy v 11. lidech.  Sehráli jsme kvalitní zápasy, ale mistráky jsou něco jiného. Z prvních třech utkání máme jenom jeden bod. A to je hodně málo. Vzhledem k tomu, že jsme v těchto zápasech nebyli horším týmem, mě to mrzí. V přípravě nám to tam padalo, ale v mistrovských utkáních nás opustilo štěstí. Věřím mužstvu, že naši střeleckou smůlu prolomí. Hráči v tréninku pracují zodpovědně.

                                                                                           Koudelka Vladislav ml., trenér A mužstva

 

 

„B“ mužstvo dospělí

Jarní část sezony se příliš nevydařila. Dlouhodobě zraněný D.Klapka byl citelně znát, kdy nám jeho podzimní góly chyběly a důležité zápasy s Boharyní a Dobřenicemi jsme prohráli, takže z toho bylo konečné 2.místo v soutěži. Přípravu na novou sezonu jsme zahájili společně s A mužstvem 5.července a nutno dodat, že tréninková docházka hráčů je opravdu špatná. Sehráli jsme i 2 přípravné zápasy, kdy jsme se Syrovátkou 5:4 vyhráli a s Lužcem 2:3 prohráli. V obou zápasech byla vidět nerozehranost hráčů, se spoustou nepřesných přihrávek. Mistrovské zápasy jsme začali 10.8. prohrou 4:0 ve Starém Bydžově, kde nás soupeř ve všech směrech přehrál a zaslouženě získal 3 body. Další zápas přijela do Roudnice, Lhota pod Libčany B. Posíleni o 3 hráče A týmu, jsme si vytvořili mnoho šancí, kterých bylo na 3 zápasy a za celý zápas se ujala jediná z kopačky Vládi Bednáře. Poslední zápas jsme sehráli v Novém Městě, výsledkem 3:3 a i když jsme v utkání 2:0 prohrávali, dokázali jsme zápas 2 góly M.Koudelky a 1. J.Špačka, dotáhnout zápas do remizového konce. Do dalších zápasů přeji hráčům hodně úspěchů, ať předvádějí pohledný fotbal, který se bude fanouškům líbit a v neposlední řadě, aby se jim vyhýbala zranění.

                                                                                              Kučera Zdeněk, trenér B mužstva

 

           

Mladší žáci

Mladší žáci obsadili konečné 4.místo z 23 mužstev a oproti minulému ročníku si o jednu příčku polepšili. Výsledky mladších žáků v jarní části: Smiřice 8:0,Stěžery 5:2,Skřivany 1:6,Malšovice 2:1,Třebeš B 2:8,Dohalice 10:3,Kunčice 8:2,Černilov 4:4,Nový Hradec 4:4,Kosičky 14:1,Kobylice 5:1. V celé sezóně  16 výher,2 remízy,3 prohry, 50 bodů, skóre 153:40. Střelci našich 153 branek: Kulich 1,Kopřiva 1,vlastní 2,Tomáš 3,Kotek 3,Pilous 4,Pospíšil 14,Mičiak 15,Šlechta 19,Vodička 19,Halberštát 27,Vítek 45.
Nejlepší hráč podzimu:Pilous Štěpán, nejlepší hráč jara: Kopřiva Jindřich
Do nového ročníku odcházejí do starších žáků Mičiak,Pilous,Šlechta a Kopřiva. Naopak z elévů přijdou Balický,Černý,Říha a Vaňková,ze Lhoty Dašek,Šikl a Srpková a zůstává Halberštát. K dispozici je tedy 13-ti členný kádr,který by měl i v letošním ročníku bojovat o příčky nejvyšší. Od začátku srpna chodíme 3x týdně trénovat. V prvním mistrovském utkání se nám podařilo vyhrát v Prasku 9:0 (5x Vodička, 2x Vítek, Srpková, Pospíšil). Doufám,že si najdete cestu na naše domácí utkání a stanete se dalším hráčem našich mladíků. Pozici hlavního trenéra zaujímá pan Klapka Josef.

Novotný Vladimír, asistent trenéra mladších žáků

 

 

Starší elévové

Letní příprava starších elévů probíhá od půlky srpna 3 x týdně, někdy i společně s mladšími
žáky. Velmi potěšující je účast na trénincích na kterých se hoši snaží sehrát pro nadcházející sezonu. Vzhledem k slabšímu ročníku 2003 přešel do týmu jen jeden hráč z mladších elévů (Mádlo Dominik), takže na některé zápasy bude třeba výpomoci hráčů mladších elévů. Doufám že se nám bude dařit a zopakujeme již tradičně pěkné výsledky z let minulých.

                                                                                  Mádlo Jaroslav, trenér starších elévů

 

 

 

 

 

Mladší elévové „A“

Povedenou jarní část sezony  jsme ukončili 16.6.2012 rozlučkou, kde dětem byla předána

individuální ocenění a hlavně nové  teplákové soupravy na příští sezonu. Dále byla provedena změna na trenérském postu. Rozloučili jsme se s pane Mádlem, který přechází ke Starším elévům jako hlavní trenér a jeho místo zaujme pan Šolc Martin. Dále vedoucím mužstva se stává Pavlíček Libor. Zdravotníkem Koutníková Martina. 

Letní přípravu na další sezonu jsme zahájili už  7.8.2012. Tréninkové jednotky byly dvakrát týdně. 12.8 v neděli jsme se zúčastnili letního turnaje krajského přeboru v Jičiněvsi.Kluci zde vybojovali krásné 5.místo. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Matyáš Pospíšil. Dále

jsme pro kluky připravili náročný týdenní tréninkový kemp od 20.8 do 25.8.Mezi tréninkovými dávkami jsme si odskočili odehrát přátelský zápas do Černilova,kde jsme

vyhráli 12:4. Završením kempu byl turnaj o pohár starosty ve Lhotě pod Libčany.

V celém turnaji jsme si nepřipsali ani jednu porážku a se skóre 11:6 jsme vybojovali  první

historické vítězství pro Ml.elévy Roudnice 2004.V individuálních oceněních jsme měli také

zastoupení , když nejlepším hráčem a střelcem turnaje s počtem 8 branek  se stal Nikolas Koutník. Závěrem chci pochválit hráče za perfektní docházku a tréninkovou morálku po dobu letní přípravy.

 

Klapka David, trenér mladších elévů „A“

 

 

Mladší elévové „B“ + Minielévové

Jarní část sezóny jsme zakončili krásným úspěchem, kdy jsme vyhráli Memoriál Milady Horákové v mladší kategorii. Poté jsme sezónu zakončili rozlučkou na našem hřišti společně s ostatními mládežnickými družstvy TJ Sokol.

Od podzimní sezóny 2012/2013 přecházíme z minielévů do mladších elévů B. To znamená, že starší děti začnou hrát pravidelnou soutěž, mladší členové našeho družstva s námi budou nadále trénovat a odehrají během podzimní sezóny několik turnajů. Budou to tradiční turnaje s fotbalovou školičkou FC HK.

Trénovat jsme začali ve středu 22.8.2012 a nadále budou tréninky v pondělí a ve středu

od 17-ti hodin. Na tréninkové jednotky budeme rozděleni na mladší a starší děti, abychom dobře zohlednili pohybové dovednosti dle věku fotbalistů. V sobotu 25.8.2012 jsme se zúčastnili turnaje ve Lhotě pod Libčany. I přes velkou snahu a nasazení hráčů jsme bohužel obsadili poslední místo. Je jisté, že nás čeká spousta fotbalové práce. Nutné však zmínit, že spousta protihráčů byla až o tři roky starší.

Rádi do naších řad přivítáme další spoluhráčky a spoluhráče ročníků 2005, 2006, 2007.

 

                                                      Mikan Zdeněk, trenér mladších elévů „B“ a minielévů

 

 

Čerstvé informace o všech mužstvech i dění v klubu na www.sokol-roudnice.webnode.cz

 

Další činnost TJ SOKOL

Přehled akcí, které jsme uskutečnili od minulého vydání roudnického zpravodaje a které plánujeme v nejbližší době:

 

  • V pondělí 30. dubna naše TJ pořádala v areálu V Lesejčku Pálení čarodějnic. Pro děti byli připraveny soutěže, vybírali se nejkrásnění čarodějnice, opekli jsme si párky na táboráku a nakonec si zatančili na čarodějnické zábavě.
  • Byli jsme spolupořadateli Roudnické dětské olympiády, která se uskutečnila v červnu na našem hřišti.
  • Jako každoročně, ani letos nechyběl Pouťový turnaj. Tentokrát proběhlo v sobotu 7. července pouze pouťové přátelské utkání Roudnice - Libčany. Následovala Pouťová zábava. Druhý den jsme se pobavili při utkání svobodní proti ženatým. Před ním jsme viděli průřez našich fotbalových nadějí při Pouťovém miniturnaji mládeže.
  • V rámci návštěvy naší obce jsme 2.8. přivítali v našem sportovním areálu hejtmana Královéhradeckého kraje pana Lubomíra France. Pan hejtman se zajímal o náš areál a ocenil především práci s mládeží.
  • Podzim je pro nás především ve znamení mistrovských utkání. Letos nás v soutěžích reprezentuje 6 mužstev.
  • Po ukončení podzimní části sezóny nás čeká zazimování kabin, hřiště a celého areálu.

 

                                                                                          Za TJ SOKOL Roudnice Tomáš Rejl

 

Zpět