FC Kostelec n.O. : TJ Sokol Roudnice 2:2 (1:1)

26.05.2009 21:50

Sestava TJ Sokol Roudnice: Tichý - Mikan, Krejčík, Melaga, Koudelka - Koblížek Jakub, Koblížek Jan, Vlnas, Páral - Krejcar, Pajgrt (79 Jarkovský)

Branky: Krejcar, Krejčík

3 minuta: po faulu na Krejcara těsně za velkým vápnem se dostává k trestnému kopu Krejčík, jeho střela však končí ve zdi a domácí míč uklízí do bezpečí.
14 minuta: nebezpečno je tentokrát před roudnickou brankou. Po rohovém kopu vytěsňuje míč konečky prstů brankař Tichý nad sebe a definitivně ho z brankové čáry Krejčík odkopává do bezpečí
19 minuta: kostelečtí centrují z pravé strany míč před roudnickou branku, kde hlavičkuje Páral s úmyslem zahrát míč do náruče brankaře Tichého, míč však bohužel končí ve vlastní síti a domácí se tak velmi lacino ujímají vedení 1:0
23 minuta: po levé straně zatahuje míč Honza Koblížek a centruje ho do velkého vápna. Na míč si nabíhá Krejcar a podél vybíhajícího brankaře domácích srovnává stav utkání na 1:1
25 minuta: ve slibné pozici se ocitá Kuba Koblížek, vybíhajícího brankaře sice přehodil, ale s ním bohužel i branku
Celkově byl první poločas bojovný, s šancemi na obou stranách. Po počátečním tlaku hostů z Roudnice se hra postupně vyrovnala a nebylo nouze o vzruch před oběma brankami. Domácím se kolem dvacáté minuty podařilo roudnické dostat pod tlak a výsledkem byl gól v hostující brance. Vlastní gól však naštěstí roudnické mužstvo nezlomil, naopak, zvýšili tlak na míč zpřesnili hru a dostávali se do slibných šancí a po zásluze vyrovnali. Do konce prvního poločasu měli více ze hry, několik gólových šancí však nedokázali proměnit v góly a tak přestože byli domácí po vyrovnávací brance zaskočeni a roudničtí je v osobních soubojích přehrávali, do kabin mužstva odcházela za vyrovnaného stavu 1:1.
46 minuta: po levé straně zaútočil Kuba Koblížek, nahrál Pajgrtovi, jeho slabá střela skončila po teči brankaře Matouška v rohu. Z rohu však roudničtí nic nevytěžili.
53 minuta: nejfotbalovější akce celého zápasu. Po faulu na Pajgrta ve středu hřiště jsme neotáleli s rozehrávkou a míč šel na rozběhnutého Párala, ten z první poslal míč do odkryté kostelecké obrany kam si zaběhl Krejcar, ale nikým neatakován se asi prázdné branky zalekl a míč vůbec netrefil &&.
Soustavný tlak a touha dát gól do domácí sítě sebou neslo nebezpečí v podobě rychlých protiútoků do otevřené obrany Sokola Roudnice. Jedna z takových akcí byla roudnickým osudná v 71 minutě, kdy se po ztrátě míče ve středu hřiště kostelečtí dostávají po pravé straně do rychlého protiútoku, míč směřuje ke Karnasovi, který přízemní střelou posílá domácí opět do vedení 2:1. Naplnilo se tak příslovečné heslo nedáš, dostaneš.
I za tohoto nepříznivého stavu však roudničtí využívali každé příležitosti, aby výsledek zvrátili.
Dočkali se v 77 minutě, kdy v pokutovém území zahrál jeden z domácích hráčů rukou a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. K jeho provedení se postavil ostřílený borec Petr Krejčík a nezaváhal. Polovysokou střelou k levé tyči domácího brankaře překonal a stanovil tak konečný výsledek utkání na 2:2. Domácí po obdrženém vyrovnávacím gólu poněkud znervózněli a výsledkem bylo udělení dalších dvou žlutých karet pro domácí. Přestože bylo do konce utkání na obou stranách ještě několik slibných akcí, které zaváněly gólem, na skóre se již nic neměnilo a tak po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího Čejchana se obě mužstva rozešla smírně. Remíza evidentně více vyhovovala domácímu mužstvu, přestože o vedení přišli nařízenou penaltou, protože tahali po většinu zápasu za kratší konec provazu. Roudnické mužstvo bylo po většinu utkání lepší a pokud by smolař zápasu Honza Krejcar proměnil alespoň polovinu gólových příležitostí do nichž se dostal, odjížděli bychom s plným bodovým ziskem. Na k
dyby se ale samozřejmě nehraje a my musíme zlepšený výkon mužstva potvrdit za týden v domácím zápase s Dvorem Králové "B".

Aleš Javůrek, trenér TJ Sokol Roudnice: „Věděli jsme, že nás čeká mužstvo, které má dobré výsledky. Taktiku jsme uzpůsobili tomu, abychom uspěli. Herně jsme byli jasně lepší, ale naší bolavou patou je stále neproměňování i těch nejvyloženějších šancí. Paradoxem je, že jsme vstřelili tři branky, ale na tříbodový zisk to nestačilo. Za stavu 0:0 jsme si totiž dali vlastní gól. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat. Měli jsme více šancí, ale i Kostelec byl silný ve hře směrem dopředu. Mužstvo chválím za bojovnost a za chuť uhrát příznivý výsledek. Kluci si dokázali, že fotbal hrát umějí.“
 

Zpět