I.A třída - 12. kolo| SK Libčany : TJ Sokol Roudnice 0:4 (0:1)

24.10.2009 16:30

Branky: Hůlka 2, Bednář, Krejcar Jan    

ČK: 1:0 (Bína)

Sestava SK Libčany: Tošovský - Tušic, Schejbal, Wild (46. Svatoš), Kocián - Zahradník - Krejza (75. Pavelka), Semerád, Černý, Moník - Bína

SestavaTJ Sokol Roudnice: Menšl - Špaček J. (75. Mrštík D.), Pavlas, Mikan, Urban - Pajgrt (46. Krejcar Jakub), Hůlka, Koblížek Jan, Vlnas, Krejcar Jan (80. Špaček V.) - Bednář 

V úvodu utkání byli roudničtí aktivnější, ale první šanci si připsali domácí, když Semerád hlavou těsně přestřelil menšlovu branku. V 15. minutě se do vápna domácích prosmýkl Bednář a jeho střelu zastavila až tyč domácí svatyně. O 10 minut později již hosté podobnou situaci využili, když se z hranice vápná krásně trefil Hůlka. Domácí přidali na pohybu a byla z toho další pěkná šance Semeráda, ale jeho hlavička opět mířila mimo. Kolem třicáté minuty poměrně benevolntně pískající rozhodčí ztrestal žlutou kartou během pěti minut dvakrát za kritiku a nesportovní chování domácího Bínu a ten musel předčasně do sprch. Konec poločasu se dohrál spíše v křeči a obě mužstva se již nedokázala výrazněji prosadit. Zato hned v úvodu druhé půle využil zaváhání Krejzy Jan Krejcar a křižnou střelou poslal hosty do klidnějšího vedení 2:0. Domácím nezbylo nic jineho něž hru otevřít a pokusit se o vstřelení kontaktní branky, ale dvě pěkné standardní situace nedokázali Tušic ani Moník využít. Poté Bednář minul míč před prázdnou brankou a tak navýšení skóre na 3:0 přišlo až kolem 80. minuty, kdy se již Bednář s přehledem prosadil. Na 4:0 zvýšil Hůlka a od vyššího skóre domácí ušetřila spíše nepřesná koncovka našich hráčů. Nervozní utkání významně ovlivnila nedisciplinovanost Libora Bíny a domácí se v deseti již nedokázali do zápasu vrátit. Roudničtí hráči byly po většinu utkání lepším celkem a asi zaslouženě si odváží 3 body po libčanský kopec.

Miloš Koblížek, trenér TJ Sokol Roudnice: „V dalším pro nás důležitém utkání, které neslo přívlastek derby, jsme chtěli bodově uspět. Úvodní nápor domácích jsme přežili bez újmy, poté se hra vyrovnala. První důležitou branku vstřelil s obrovským klidem a přehledem Hůlka. V následujících minutách se více bojovalo než hrálo, a tak fotbal trochu plakal. Nový ráz do utkání vnesl domácí Bína, který se nechal hloupě vyloučit. Ve druhých pětačtyřiceti minutách načal Jan Krejcar gólem náš rozjezd. V těch chvílích jsme hráli takticky dobře a soupeř vyjma standardek neměl kloudnou šanci. S přibývajícím časem se do domácí otevřené obrany množily naše brejky, ovšem jejich závěrečné řešení nebylo v mnoha případech vůbec dobré, takže proměnili jen Hůlka a Bednář. Tentokrát jsme do hry dali i srdíčko podpořené bojovností. Chválím naše fandy a celý kolektiv za odvedenou práci.“

Fotogalerie: https://svadlis.rajce.idnes.cz/Libcany_A/

                   https://zasadilzdenek.rajce.net/1.A_tida_sk.A_Libcany_0_4_Roudnice

Zpět