I.A třída - 17. kolo| TJ Sokol Roudnice : FC Kostelec n.O. 3:1 (0:1)

18.04.2010 21:25

Branky: 73. a 88. Hůlka, 90. + 1. Bednář – 38. Bolehovský

Sestava TJ Sokol Roudnice: Jarkovský – Šiška (71. Vlasák),  Mikan, Matějka, Mrštík David,       Koblížek Jakub (88. Vlnas),   Koblížek Jan,  Hůlka, Pajgrt, Krejcar Jan (68. Kmoníček), Bednář

Sestava FC Kostelec nad Orlicí: Dušek – Klapal, Jiroušek, Hodač, Merta, Šrámek, Pinkas, Mlynář, Bolehovský, Řehák, Kvasnička

HR: Gereg Tomáš, AR1: Šmída Vladislav, AR2: Chudoba Petr, delegát: Svoboda Alois

ŽK: 3:1, ČK: 0:0, PK: 0:0

V 17. kole jsme přivítali na domácím hřišti FC Kostelec nad Orlicí. Hosté přijeli s jednoznačnou taktikou – ubránit naší útočnou hru a vyrážet do rychlých protiútoků. Tato hra se jim velmi dobře dařila celý první poločas, kdy jsme se prakticky nedostali do žádné větší šance. Naši hru navíc velmi nepříjemně ovlivňovala i absence několika hráčů základní sestavy. Taktika soupeře slavila úspěch ve 38.min, kdy se po naší zbytečné ztrátě míče na půlící čáře, hosté dostali do přečíslení a nepokrytý Bolehovský otevřel skóre zápasu a poslal hosty do jednobrankového vedení. A mohlo být ještě hůř, když po našem dalším zaváhání nastřelili kostelčtí ve 40.min břevno.

Po přeskupení našich řad ve druhém poločasu, kdy se nejprve Hůlka posunul do útoku a poté jsme hru stáhli na tři obránce, se naše hra výrazně zlepšila a soupeře jsme dostali pod drtivý tlak, který neotupilo ani jeho, až příliš časté a okaté, zdržování hry. Dlouho se nám však nedařilo vstřelit kýžený vyrovnávací gól. Ten přišel naštěstí v 73.min, kdy se k tyči trefil přízemní střelou Aleš Hůlka. Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, přišla standartní situace v blízkosti soupeřova pokutového území a Aleš Hůlka se nádherně trefil „do šibenice“ podruhé – 2 : 1. Poté soupeř vsadil vše na jednu kartu a snažil se o vyrovnání i za pomoci gólmana. To se mu málem v 90.min podařilo, ale v tu chvíli nás bravurním zákrokem, proti osamocenému hostujícímu útočníkovi, podržel brankář Milan Jarkovský. Z následného protiútoku skóroval do opuštěné branky Kostelce Vláďa Bednář a dokonal tak obrat v zápasu na konečných 3 : 1. Zaslouženě jsme si tak do tabulky připsali další tři body.

Jiří Špaček-vedoucí mužstva.

Fotogalerie: https://zasadilzdenek.rajce.idnes.cz/1.A_trida_09_10_Roudnice_3_1_Kostelec_n.O./

Zpět