I.A třída 2010/11 - 4. kolo| TJ Sokol Roudnice : TJ Jiskra Jaroměř 5:1 (2:0)

28.08.2010 20:32

Branky: Krejcar Jan 3, Koblížek Jan 2

Sestava TJ Sokol Roudnice: Žák - Koudelka, Mikan, Rajnoch, Bednář Zdeněk - Koblížek Jakub (63. Vlasák), Linhart, Vlnas, Krejcar Jakub (46. Koblížek Jan) - Bednář Vladimír (75. Mrštík D.), Krejcar Jan (83. Kmoníček O.)

Úvod zápasu nebyl z naší strany příliš povedený a soupeř se dostával poměrně lehce k nebezpečným zakončením. Hlavní výstrahou byla šance z 11. minuty, kdy se hostující hřáči propracovali až k šanci, kdy se ocitl jeden z nich na vápně sám proti vybýhajícímu Žákovi. Ten ale vytáhl velmi důležitý zákrok. Spoluhráči se mu za to odvděčili za několik minut vedoucí brankou. Rajnoch našel nabíhajícího Jakuba Koblížka a jeho zblokovaný pokus propadl k Janu Krejcarovi a ten započal svůj povedený výkon v tomto zápase. O chvilku později se k zakončení dostal Vl. Bednář, ale trefin jen tyč. V tu dobu se na účastníky utkání snesl velmi silný déšť, který po krátkou dobu trochu zhoršil kvalitu zápasu. Kolem 30. minuty dvakrát zahrozili opět hosté, ale jejich střelám chybělo hlavní, přesnost. V 35. minutě se k míči dostával opět Bednář, ale nedokázal na malém vápně trefit prudký centr. O chvilku pozěji si ale druhý gól připsal Jan Krejcar, který potáhl míč podél vápna a levačkou ho zakroutil krásně k zadní tyči. Druhá půle začala územní převahou našeho týmu. V tuto dobu oko dívaka potěšilo několik velmi pohledných útočných akcí, kterým ale chyběla přesná finální fáze. Až v 60. minutě se po standarní situaci trefil z dorážky Jan Koblížek. Navíc v 73. minutě přidal třetí zářez Jan Krejcar a dovršil tak hatrick. Bohužel pak příliš laksně rozehrával Z.Bednář a hosté v zpětí po našem gólu snížili na 4:1. Po zkušenostech z Janských Lázní se naši hráči uklidnili a soutředili se na kvalitní defenzívu spojenou s rýchlými brejky. POjišťovací branku pak přidal Jan Koblížek. Navíc branek mohlo být ještě více. Linhart otřel svou střelu o tyč a Vlnasova střela se od břevna odrazila pouze na brankovou čáru. Konečný výsledek je v jednom ohledu možná pro soupeře příliš tvrdý, jelikož během celého zápasu snažili hrát vyrovnanou partii, ale bohužel jejich produktivita dnes nebyla optimální. Na druhou stranu si hosté taky mohli odvést o nějaký ten gól navíc. Z pohledu nezaujatého fanouška bych vyzdvyhl výkon týmu. Ten byl tvořen souborem velmi dobře hrajících individualit. Velmi dobře fugovala zkušená defenzivní trojice (Rajnoch, Mikan a Vlnas). Vynikal i velmi produktivní Jan Krejcar a do druhé půle vyslaný tvůrce hry Jan Koblížek. Přesto dle mého názoru byl nejlepším mužem celého utkání Marek Linhart, který aktivitou doslova hýřil a navíc byl velmi platný i při práci v defenzívě.  

Fotogalerie: https://svadlis.rajce.idnes.cz/A-Jaromer/

Zpět