Nadstavba: Libřice : TJ Sokol Roudnice "B" 2:3 (1:0)

18.05.2014 09:10

Branky: 50. Melichar, 55. Koudelka, 85. Kučera

Sestava TJ Sokol Roudnice "B": Žák - Gráf, Pithart, Svatoň - Klapka (75. Tomáš), Kučera, Fejgl, Špaček J. (88. Mencák) - Koudelka, Špaček V., Melichar

Hned v úvodu jsme domácí zaskočili a během 5 minut si vytvořili dvě gólové příležitosti, ale bez brankového efektu. Poté se podobně představili domácí, ale velmi si v zakočení podobně. Bohužel, zatímco domácí nadále hráli aktivně, my jsme úplně přestali hrát. Týmu chyběl pohyb a kupili jsme jednoduché chyby v rozehrávce. Domácí navíc ve 30. minutě využili po naší nedůslednosti rohový kop. Místo aby nás obržená branka trochu probudila, tak jsme i nadále byly velmi neproduktivní ač hra se trochu po přeskupení týmu zvedla. V poločasové pauze jsme si dali za cíl se o výsledek poprat a musím říct, že kluci ve druhém poločase svůj výkon hlavně z pohledu nasazení výrazně zvedli. Začali jsme domácí obranu dostávat pod tlak. V 50. minutě se individuálně prosadil Melichar. Poté domácí byli blízko brance, ale na brankové čáře se zaskvěl Žák. Na druhé straně velmi aktivně hrající Melichar opět využil hbytosti a prosmýkl se po levé straně do vápna, kde jeho akci dotáhl důrazem Koudelka. Oba střelci domácím dělali velké problémy a i zbytek týmu svou aktivitou strhli. Do dobrý šancí se krom nich dostali také Klapka, Špaček a Kučera. Bohužel místo navíšení vedení jsme trefili tyč a poté Melichar v jasné šanci pouze nastřelil domácího brankáře. I Žák musel dvakrát svůj tým podržet. Po jedné z našich gólovek, jsme ale nechali domácí jít do samostatného úniku, který už Žák nedokázal zlikvidovat. Vyrovnání 12 minut před koncem nebylo nic příjemného, ale potešilo mne jak tým zareagoval a chtěl ve zbylém čase zápas opět rozhodnout ve svůj prospěch. Koudelka po prostrčení od Melichara trefil tyč, stejný hráč pak nebezpečně střílel z vápna, ale nad. Se střelami se přidali i další Fejgl, Špaček a Kučera. Posledně jmenovaný pak zápas svou levačkou zpoza vápna rozhodnul přesnou střelou k tyči. Zápas jsme pak dokázali dotáhnout do vítězného konce. Po ztrátě bodů v minulém utkání mě těší zisk ze hřiště soupeře a to i ve stavu, kdy vzhledem k souběžnému utkání s ačkem jsme postrádali mladíky Bártu s Koutníkem. Kluci si za výkon ve druhé půli vítězství zasloužili, protože na hrišti jasně ukázali, že tento zápas chtějí vyhrát a za svým vítězství důrazně šli. Věřím, že jim nasazení vydrží i do dalších utkání a přidají ještě trochu na fotbalovosti, tak aby potěšili trenéra a fanoušky nejen výsledkem.

Zpět