Pouťový turnaj

16.07.2013 08:41

V rámci přípravy na novou sezónu bylo nově B týmu umožněno zpestřit přípravu tradičním roudnickým pouťovým turnajem. Soupeřem nám byla Lhota p.L. a poté vítěz duelu Jiskra Lampertice vs. Slavoj Syrovátka. K turnaji většina našich hráčů přistoupila zodpovědně a tak absence byly povětšinou vynuceny z důvodu pracovních, zdravotních či dovolené. Absentovali Žák, Jan Špaček, David Mrštík, Jakub Novotný a Michal Mencák. Tým byl proto doplněn brankářem Zavadilem z Dobřenic, Vlasákem z A týmu a dvojicí dorosteneckých nadějí Lukášem Koutníkem a Zdendou Bártou. V turnaji dostali všichni hráči dostatečný prostor na to předvést se novému trenérovi a také k důležitému nabírání herní fyzické kondice v rámci letní přípravy. Turnaj se nám nakonec podařilo úspěšně zvládnout a připsat si turnajový triumf.

Soupiska TJ Sokol Roudnice „B“: Zasadil, Truhlář, Šiška, Koutník, Kučera, Svatoň A., Klapka M., Jarkovský, Kmoníček J., Vlasák, Bárta, Špaček V., Pithart, Mrštík L., Koudelka, Melichar J., Gráf, Tomáš

Utkání se hrála 2x 35 minut!

Semifinále č.1: TJ Sokol Roudnice „B“ :  TJ Sokol Lhota pod Libčany   2:1 (1:1)

Branky: Melichar, Tomáš

Sestava 1.poločas: Zasadil – Klapka, Šiška, Svatoň – Mrštík (15. Kmoníček), Kučera, Vlasák, Truhlář (20. Špaček) – Koudelka, Gráf (10. Pithart), Melichar

Sestava 2.poločas: Zasadil – Truhlář (65. Klapka), Koutník, Kučera ( 60. Svatoň) – Klapka (55. Kmoníček), Vlasák (60. Šiška), Špaček (65. Gráf), Pithart – Gráf (55. Koudelka), Tomáš, Mrštík

Úvod utkání byl z náš strany hodně nepřesný, přesto jsme si dokázali vytvořit pěkné šance, ale Koudelka, Melichar ani Vlasák nedokázali skórovat. Hosté nás pak potrestali po hanebně odbráněném rohovém kopu. Následně mohli jít hosté do ještě vyššího vedení, ale ani oni neměli seřízená mířidla přesně. Po 20 minutách hry jsme začali soupeře přehrávat a vytvářet si šance ke skórování. Vyrovnání zařídil v 25. minutě Vlasák a následně přišli i další šance, ale již bez gólového efektu. Druhá půle navázala na závěr té první. Naši hráči byli aktivnější a dokázali se také prosadit. Když se premiérově trefil Jirka Tomáš. Další šance na obou stranách gól nepřinesly a tak jsme si zaslouženě zajistili postup do finále.

Finále: TJ Sokol Roudnice : Jiskra Lampertice   2:0 (1:0)

Branky: Vlasák, Tomáš

Sestava 1. poločas: Zasadil – Truhlář, Šiška, Koutník, Svatoň – Klapka, Špaček, Vlasák, Bárta – Koudelka, Tomáš, Mrštík

Sestava 2. poločas: Zasadil – Svatoň, Šiška, Koutník, Jarkovský – Kmoníček, Špaček, Vlasák (60. Koudelka), Bárta (55. Klapka) – Gráf, Tomáš, Mrštík

Finále jsme začali aktivně a brzy si začali vytvářet šance. Měli jsme herní a územní převahu, kterou korunoval vedoucí brankou Vlasák. Další šance na obou stranách ale zůstali nevyužity a tak se poločas ukončil za stavu 1:0 pro náš tým. Druhá půle byla z naší strany vedena takticky ze zabezpečené obrany a hosté se příliš do šancí nedostali. Hrozba přicházela hlavně ze standardních situací. Nám se naopak několikrát podařilo přečíslit obranu hostí. Gólově se prosadil Tomáš po přihrávce Kmoníčka. Utkání dovršila 100% šance Koudelky, který si hezky obhodil brankáře, jež jej brutálním zákrokem poslal k zemi. Rozhodčí vzhledem k poslední minutě utkání zkrotil vášně závěrečným hvizdem. Zaslouženě jsme si tak připsali výhru v turnaji. Nejlepším hráčem byl vyhlášen benjamínek Lukáš Koutník, který si na hřišti počínal velmi dobře.