Přípravné utkání: Boharyně : Roudnice "B" 2:2 (2:2)

18.03.2014 07:14

Branky: Pechar, Pithart

Sestava: Žák – Gráf, Pithart, Svatoň – Mrštík D., Šiška, Koutník D., Švadlenka – Melichar, Jarkovský, Pechar   střídal: Tomáš

 V rámci přípravy prvního přátelského utkání se nám podařilo vzhledem k poměrně velké absenci dát dohromady konkurenceschopný tým, i když s přispěním některých nekmenových hráčů (Koutník, Šiška, Pechar). První půle se odvíjela v úvodu podle našeho scénáře. Nejprve se zleva probil až k zakončení Pechar a chvilku po něm ze standardky nepřesně mířil Pithart. Oba jmenovaní, ale následně své šance využili. Pechar se prosadil pohotovou dorážkou Melicharovy střely a Pithart poté po faulu na Melichara druhou standardní situaci využil. Poměrně rychlé vedení domácí trochu zaskočilo, ale postupně se začali osmělovat. Několik závarů jsme dokázali přečkat, ale pak jsme dvakrát inkasovali a nadále byly trochu pod tlakem. V tu dobu nám chyběl pohyb ve středu pole a často jsme se nedokázali trvaleji usadit na polovině soupeře. Svou šanci si pak dokázal důrazem vytvořit Melichar, ale z úhlu nedokázal míč propasírovat do branky. Po změně stran jsme udělali několik změn v rozestavení a chvilku trvalo, než si to sedlo. Asi 10 minut měli domácí více ze hra, ale pak se vyrovnala a přicházeli šance spíše na naší straně. V závěru utkání se pak v dobrých šancích ocitli domácí, ale Žák zasahoval podle našich představ. Naše šance jsme většinou dokázali dotáhnout k vápnu, kde nám ale trochu chyběla lepší finální část. Přesto se k velmi dobrým šancím prosadil Tomáš, ale když už se mu podařilo skórovat byl z toho pouze ofsajd. Poslední šanci promarnil Pechar, z od jehož zad míč těsně minul domácí bránu. Výsledkově musím být s utkáním spokojen, protože jen velmi matně si pamatuji, zda jsme z Boharyně neodjížděli s prohrou. I přes přípravnou formu utkání měl zápas poměrně slušné tempo a nasazení a mezi oběma mužstvy to jak už asi tradice velí trochu vřelo. Herně jsme měli lepší i horší pasáže utkání. Herní pohodu ukazoval Gráf a i ostatní dali do utkání maximum. Poděkování patří klukům, kteří nám dnes pomohli a také rozhodčímu Papíkovi, který i přes ostřejší pasáž v polovině utkání zápas v klidu zvládl. V rámci přípravy nadále budeme využívat umělku a také 22.3. nás čeká další příprava v Lužci. Věřím, že se nám podaří se dobře připravit na jarní část sezóny.

Zpět