Přípravné utkání: FK Lužec n.C. : TJ Sokol Roudnice "B" 1:2 (0:2)

24.03.2014 07:28

Branky: 7. a 41. Koudelka (1 z pen.)

Sestava TJ Sokol Roudnice „B“: Švadlenka – Gráf, Kučera, Svatoň – Klapka, Koutník, Bárta, Mencák – Kmoníček J., Koudelka, Melichar   střídal: Tomáš

V trochu kombinované sestavě po trochu nečekaných absencích na poslední chvíli jsme se dokázali v prvním poločase domácím vyrovnat ve hře a navíc jsme byli výrazně produktivnější. Nejprve Koudelka využil samostatný únik zkušeným přehozením brankáře. Domácí pak zkoušeli své štěstí při několika průnicích do vápna, ale povětšinou trefovali Švadlenku v bráně. Po přestání tlaku domácích jsme se dostali do několika nadějných akcí, ale Kmoníček ani poté Melichar nemířili v dobrých šancích přesně. Z dálky to pak zkoušel Koutník, ale ani jeho střela nezaměstnala domácího brankáře. Až ve 41. minutě proměnil Koudelka penaltu za faul na Melichara, který se pustil do individuální akce ve vápně domácích. Druhá půle se nesla v duchu herní převahy domácích, ale krom branky v 60. minutě se dostali k zakončení spíše sporadicky a trochu házenkářským způsobem obléhali naše pokutové území. Naše hra v tu dobu těžila z rychlých brejků a několikátá se akce dostala až k zakončení, ale Melichar dvakrát neuspěl se svým možná až moc dlouhým sólem a Tomáš pak po krásném centru Koudelky trefil pouze břevno. Dokázali jsme pak zbytek zápasu udržet soupeře mimo naše vápno a vzhledem k lepší produktivitě si připsali poměrně cennou výhru. Ta mne jako trenéra samozřejmě těší, ale je jasné, že taková hra na jiné týmy bude jen těžko stačit. Ve druhém poločase nám chyběl pohyb i přesnost. Na druhou stranu většina hráčů v poli odehráli celé utkání a nemohli tak často konkurovat domácích, kteří se prostřídali. Věřím, že hráči kteří dnes chyběli nahradí tréninkový výpadek při trénincích v následujících dnech, tak aby byli připraveni na první jarní utkání. To se totiž rychle blíží.  

Zpět