Přípravné utkání: Slavoj Syrovátka : TJ Sokol Roudnice "B" 3:3 (2:2)

31.08.2010 20:22

Branky: Poskočil, Klapka D., Panchártek

Sestava TJ Sokol Roudnice "B": Žák - Truhlář, Petr, Mrštík, Mencák - Špaček, Švadlenka, Klapka D., Panchártek - Melichar, Poskočil   střídali: Jarkovský T., Svatoň A., Kmoníček J., Novotný, Košťál

Úvod utkání nám sice vyšel když Panchártek využil centru Švadlenky a dostal se sám před brankáře Saidla. V rozhodující moment našel zpětnou přihrávkou Poskočila a ten již doklepával do prázdné branky. O chvilku později se ale domácím během pěti minut podařilo skóre otočit po dvou standarních situacích. Nejdříve Fikr vymetl z trestného kopu Žákovy šibenici. Druhá situace byla již s přispěním i naší chyb při bránění. Centrovaný míč propadl na hranici penalty k domácímu hráči a ten se ocitl sám před Žákem a nemýlil se. Na vedení domácích se nám podařilo herně zareagovat a vypracovat si několik slibných situací. Domácí se samozřejmě nechtěli nechat zahanbit, ale do konce první půle již měli jen jednu tutovku, kterou dokázal Žák včasným vyběhnutím zlikvidovat. Naopak naše šance volali po brance. Nejdříve si Klapka narazil se Švadlenkou  a v podobné sitaci jako při první naší brance hledal ještě na druhé tyči nabíhajícího Špačka, ale před něj se dokázal vklínit ještě domácí bek a uklidil míč do bezpečí. Pak se nám podařilo snížit, když Klapka dostal ideální míč mezo beky a dokázal nadvakrát překonat Saidla. Poté si Klapka opět vyměnil míč se Švadlenkou, ale tentokrát v opačném pořadí a Švadlenka našel na malém vápně osamoceného Mrštíka, tomu se ale míč trochu svezl z kopačky a odkrytou domácí branku netrefil. Poslední velkou šanci měl Poskočil který nedokázal využít zaváhání Saidla. Po změně stran se nám povedl opět začátek a po pěrně kombinaci Truhláře a zakončujícího Panchártka jsme opět šli do vedení. omácí se pustili více d ofenzívy a bylo toznát. Naše defenzíva měla prné ruce práce, ale dlouho nebezpečným závarům dokázala odolávat. Naopak jsme to mohli být opět my kdo se mohl radovat z gólu, ale Panchrtkův střílený roh Švadlenka usměrnil tešně vedle domácí branky. O chvilku později pak nevyužil brajku Jarkovský, který z velké dálky přehazoval vyběhnuvšího Saidla, ale branku netrefil. Poté si někoikrát řekl o slovo Žák, který dokázal zneškodnit velmi nepříjemné střely domácích. Pak ale domácí využili velmi rychle dlouhého centru a po dvou dotecích se jim podařilo srovnat. Poté se hra přelévala na obě strany a oba celky si mohli nakonec připsat výhru. Z našeho pohledu se velkých šancích ocitli Kmoníček a hlavně Klapka, který nedokázal využít 5 minut před koncem samostatný nájezd. Utkání určitě ukázalo, že v rámci naší souteže máme na víc než na aktuální umístění.  

Zpět