Přípravné utkání: TJ Sokol Roudnice : FC Nový Hradec Králové 1:3 (0:2)

25.01.2009 14:31

Branka Roudnice: Krejčík z pen. (za stavu 0:3)

Sestava: Žák(46. Zasadil) - Mrštík D.(46. Truhlář), Koudelka, Krejčík, Mikan(70. Švadlenka) - Koblížek Jakub, Koblížek Jan, Vlasák, Krejcar - Vlnas, Mrštík L.

První přípravné utkání pro nás mělo za cíl postupné zažití nového systému hry a mělo ráz spíše tréninku. Ze začátku vyrovnané utkání ve svůj prospěch rozhodl soupeř mezi 30. až 60. minutou zápasu kdy se dostal do několika velkých šancí a tři z nich dokázal zúročit v gól. První branka padla po standardce bezprostředně za vápnem, kterou Kyral zakroutil přesně k tyči. Druhá padla po chybě v defenzívě, kdy se před Žákem ocitl soupeřův útočík zcela sám a nedal našemu brankáři šanci. Třetí branka padla v 55. minutě, když postraní rozhodčí pustil sporný ofasjd ve prospěch soupeřova útočníka a ten svůj sólový nájezd přesně zakončil. Chvilku na to kapituloval Zasadil znovu, ale bylo to tentokrát po odmávaném ofsajdu. Poté jsme se do šancí dostali i my, a to nejdříve Krejcar se prosmýkl podél lajny a jeho centr jen těsně minul před branku nabíhající Mrštík L.. O chvilku později zafungovala bratrská spolupráce Koblížkových a po ose Jan a Jakub se dostal míč za obranu k Lukáši Mrštíkovi, který zakončil pouze do brankáře, ale podle sudího to bylo s faulem od soupeřova obránce, a tak následovala penalta, kterou proměnil Krejčík. Bohužel to bylo z naší strany vše, a tak poté co jsme zdárně vyřešili i nějaké šance soupeře skončilo toto první přípravné utkání 1:3 v náš neprospěch. Příští zápas už bude součástí tujnaje v Chudonicích, kdy se utkáme s Hlušicemi.