Roudnice : Chlumec n.C. 2:0 (0:0)

04.11.2008 22:11

 

Sestava: Menšl - Jarkovský Z., Koudelka M., Mikan, Mrštík D. (46. Lerch) - Vlnas, Páral, Krejčík, Vlasák (70. Krejsa) - Bednář, Pajgrt (60. Mrštík L.)

Branky Roudnice: 50. Krejčík, 80. Bednář

ČK: 1:1 (Páral)

Popis: První půle byla spíše v režii hostujícího celku, ale jeho jráči nedokázali využit minimálně tři tutové šance. Za to zaplatili hned po přestávce, kdy si v rozmězí 2 minut postavil těsně za vápnem míč Krejčík po faulech na Pajgrta. V prvním případě zazvonila pravá tyč hostující branky, v tom druhém zvonila sice tyč levá, ale míč se od ni odrazil za záda hostujícího brankáře - 1:0. Hosté se snažili o rychlou odpověď, ale jejich snahu brzdila přílišná kritika rozhodčího za jeho posuzování zákroků, včetně jednoho ve vápně. Opakovaná ostrá kritika zanedlouho vyústila dokonce vyloučení jednoho z hráčů Chlumce. Oslabení hosté i nadále byli nebezpeční, ale krom hlavičky Koliáše jejich snaze scházeli vyložené šance. Za to domácí mohli několkrát přidat pojistku, ale šance nepromělini Bednář, Páral ani Mrštík. Až v 80. minutě se důrazně probil do vápna Bendář a trvdě a přesně zakončil. Závěr utkání domácím ztížil ještě Páral, který po jednom z mnoha ostrých soubojů neudržel nervy na uzdě a půtoval předčasně do sprch za nesportovní chování. Velmi zajímavé utkání tedy domácí zvládli a připsali si cenné tři body.

 

Vladislav Koudelka, trenér TJ Sokol Roudnice: „Soupeř se představil v dobrém světle. V prvním poločase měl tři velmi dobré příležitosti. Dvakrát nás výrazně podržel brankář Menšl. My jsme si vypracovali pouze jednu možnost, ale bez efektu. Snaha hostů o vstřelení gólu byla patrná i po přestávce, ale nám vyšly standardní situace. Nejprve Krejčík trefil tyč, ale podruhé se z trestného kopu nemýlil. Od tohoto okamžiku se hosté věnovali více diskusím než hře, za což jsme je potrestali druhou brankou.“
Jiří Zackl, trenér FK Chlumec nad Cidlinou: „První poločas byl zcela v naší režii. Chybělo tomu jen koření v podobě gólů. Druhá půle již však byla v režii rozhodčích, kteří dotáhli zápas do vítězného konce pro domácí.“

 

Komentář utkání z pohledu soupeře: https://www.chlumecky-fotbal.com/aktuality/acko-gol-nedalo-body-nema-a-ztratilo-jirku-hanuse.html

Zpět