sezóna 2010/11 : TJ Sokol Roudnice "MŽ" : FC HK žákyně 2:2 (1:1)

15.05.2011 15:39

Branky: Matoušek,Chrudimský.

Utkání proti žákyním,které mají v soutěži vyjímku a mohou hrát s ročníkem 96,jsme začali s velkým respektem.Bylo to také dáno výškovou převahou hostujících hráček.Hned od začátku se na naši branku začal valit útok za útokem a naše obrana v čele s gólmanem Javůrkem se měli co ohánět,aby přečkali úvodní tlak.To se podařilo a po chvíli jsme začali vyrovnávat hru a vytvořili si pár možností k ohrožení hostující branky.Po dobré kombinaci se dostával do výhodné pozice Chrudimský,byl sražen a sudí nařídil pokutový kop.K jeho provedení se postavil Matoušek a nemýlil se - 1:0. Žákyně přidaly na důrazu,zatlačily nás na půlku a vytvořily si několik nebezpečných šancí.Vlastně zbytek poločasu odehrály před naší brankou.Po jedné střele se Javůrek skvěle pokládal k tyči, bohužel teč obránce změnila dráhu míče a ten skončil za již bezmocným gólmanem - 1:1. Druhý poločas dostala od začátku šanci celá lavička.Dívky ale naše náhradníky přehrávaly ve všech směrech,vytvořily si velký tlak a po rohovém kopu,kdy jsme nechali na zadní tyči volnou hráčku,se dostaly do vedení - 1:2. Základní sestava se vrací na plac a pokusíme se s výsledkem něco udělat.Jenže žákyně jsou po vstřelené brance na koni a mají další a další možnosti ke zvýšení náskoku.Když už se to téměř podaří,pomůže nám břevno a odražený míč chytá Javůrek.Ten byl dnes znovu oporou a svými výtečnými zákroky držel tým ve hře.Zbývalo asi 10 minut do konce a po jedné z mála akcí ve druhém poločase se dostáváme na půlku soupeře.Rohový kop nachází přesně Chrudimského a ten uklízí k tyči - 2:2. Otočit vývoj na naši stranu mohl Matoušek,ale jeho hlavička nebyla dost důrazná.Pak podnikly nebezpečný protiútok žákyně,střela skončila mimo.Poslední šancí vzít si všechny body  byl závar před brankou hostí,ale žádnému z našich hráčů se nepodařilo dopravit míč do sítě.Utkání tak skončilo spravedlivou a po předvedené hře našich borců i zaslouženou remízou.

Fotogalerie: OP mladší žáci 7+1 TJ Sokol Roudnice : FC HK žákyně 2:2

 Vladimír Novotný

Zpět