V sobotu 17.8.2013 se v Roudnici u Hradce Králové uskutečnil 1.ročník turnaje Sokol Cup určený pro ročníky 2004 a mladší, jenž pořádali rodiče týmu Starších Elévů pod záštitou TJ Sokolu Roudnice a obce Roudnice a za laskavé podpory sponzorů z okolí. Turnaje se zúčastnilo 16 týmů z celé republiky např. týmy FK Mladá Boleslav, MFK Chrudim atd.

Dík skvělé organizaci a výborně nastavenému technickému zázemí běželo vše přesně podle plánu, bez zbytečných zdržení a vynucených přestávek, takže v 15.30 již byl znám vítěz celého turnaje, jímž se stal tým Rovenska pod Troskami. Domácí borci obsadili po skvělém výkonu a za mohutného povzbuzování fanoušků skvělé druhé místo.

Co se týče cen, obdržel každý tým tašku plnou dobrot a upomínkových předmětů, každý hráč, bez rozdílu umístění, obdržel medaili a pamětní diplom.Týmy  na prvních šesti místech navíc obdrželi krásné nablýskané poháry,  které si zaslouží přední místa v klubových vitrínách. Vyhlašovali se zde i 3 individuální ceny: nejlepší střelec, nejlepší brankář a nejlepší hráč. Vítězové těchto kategorií obdrželi diplom se svojí fotografií, fotbalový míč a fotbalový dres. Radost nám udělalo vítězství domácího Lukáše Sciskali v kategorii Nejlepší hráč. Součástí byli i doprovodné akce např. malování na obličej, trampolína nebo i tombola, která malým fotbalistům udělala obzvlášť velkou radost.

Turnaj, jak už bylo napsáno, byl skvěle zorganizován a zúročil několikaměsíční práci realizačního týmu, dal možnost ukázat všem škarohlídům a našeptávačům, že dělat fotbal pro radost a pořádat akce pro děti má pořád ještě smysl. Stejně jako má smysl podporovat mládežnický sport, protože pokud nebudou plná sportovní hříště, budou plná místa, kde sport nebo kultura není rozhodně prioritou.

Závěrem chci poděkovat Sokolu Roudnice,všem sponzorům, rodičům a dobrovolníkům z řad obyvatel Roudnice.Velký dík patří asistentu Martinu Šolcovi, který skvěle zajistil veškerý „gastroservis“ a vedoucímu mužstva Liboru Pavlíčkovi, jenž našemu turnaji dal teprve tu správnou mediální tvář a turnaj udělal takovým, jakým byl a doufám, že příští rok zase bude.

 

David Klapka

trenér Starších Elévů

 

 

 

 

 

 

 

Sokol Cup 2013